szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Dope D.O.D. na walentynkową inaugurację Fabryki w Krakowie

2014-01-17

megafon.pl/fot. mat. promocyjne

Dope D.O.D. na walentynkową inaugurację Fabryki w Krakowie
  A A A
 

15 lutego we wrocławskim Eterze, a dzień wcześniej w krakowskiej Fabryce zagra Dope D.O.D. Walentynkowa impreza będzie jednocześnie inauguracją działalności odnowionego klubu Fabryka.

Holenderski skład Dope D.O.D. to najlepszy przykład na to, jak wiele można osiągnąć w muzycznym świecie w stosunkowo krótkim czasie. W ciągu niespełna trzech lat od premiery pierwszego teledysku otrzymali propozycję supportowania Limp Bizkit i grania wspólnych koncertów z grupą KoRn, odwiedzili też wiele ważnych europejskich festiwali.

Chcąc wspomnieć o początkach kariery Dope D.O.D., trzeba się cofnąć do stycznia 2011 roku, kiedy ukazał się pierwszy klip grupy do utworu "What Happened" (wyświetlony już ponad 13 milionów razy). Wkrótce przyszła propozycja od VidZone, jednego z największych na świecie portali z teledyskami, by pokazać klip jako "One To Watch" w ramach ich sieci. To przełożyło się na zainteresowanie poczynaniami składu ze strony fanów z różnych zakątków świata, a także na pierwsze zagraniczne występy. Kolejnym krokiem do międzynarodowego sukcesu była kooperacja z jednym z najbardziej szanowanych artystów hiphopowych z USA, Seanem Price'em, który zaproponował zespołowi współpracę przy utworze "Psychosis". Kontakt nieznanego składu i legendy wzbudził zainteresowanie hiphopowego środowiska, a przygotowany wspólnie utwór został bardzo pozytywnie odebrany od USA po Rosję.

Kolejnym krokiem w karierze było wspólne tournée z Limp Bizkit, na którą kapelę zaprosił Fred Durst. We wrześniu nastąpiła premiera debiutanckiej płyty "Branded", rozpoczęła się też europejska trasa koncertowa, w ramach której muzycy odwiedzili m.in. Polskę, Rosję i Francję. To właśnie podczas jej trwania zespół KoRn zaproponował Dope D.O.D. wspólne występy po Stanach Zjednoczonych.

Rok 2012 to udział bandu w najważniejszych festiwalach w Europie. W styczniu skład zagrał na Eurosonic Noorderslag, gdzie został uznany, zarówno przez publiczność, jak i międzynarodowych specjalistów z branży, za "najbardziej obiecujący zespół w 2012 roku".

Najnowsze wydawnictwo formacji to "Da Roach" z kwietnia 2013 roku.

Bilety Kraków:
I pula 39 zł (wyprzedana)
II pula 49 zł
III pula 59 zł

Bilety Wrocław:
38 zł - do końca stycznia
44 zł - przedsprzedaż
50 zł - w dniu koncertu

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!