szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Nowa płyta Krzysztofa Herdzina w sklepach 20 września

2013-09-15

PAP / fot. oficjalna strona artysty

Nowa płyta Krzysztofa Herdzina w sklepach 20 września
Logo dostawcy
  A A A
 

''Composer's Concert Live'' - nowa płyta pianisty jazzowego Krzysztofa Herdzina trafi do sklepów 20 września. Album jest zapisem koncertu, jaki muzyk dał w warszawskim Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w kwietniu 2012 r.

Płyta "Composer's Concert Live" to trzynasty krążek w karierze pianisty, nagrany podczas koncertu, który odbył się 28 kwietnia 2012 r. w warszawskim Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Herdzinowi towarzyszyła wówczas Polska Orkiestra Radiowa a także soliści: flecistka Jadwiga Kotnowska oraz saksofoniści Piotr Baron i Jerzy Główczewski. Herdzin wystąpił także jako solista, wykonując Concertino na Fortepian i Orkiestrę.

Na płycie znalazły się klasyczne kompozycje Herdzina, pisane na przestrzeni minionych 15 lat i przeznaczone do wykonania w różnych składach: od orkiestry smyczkowej po orkiestrę symfoniczną. W dyskografii artysty znajduje się już "klasyczny" krążek, "Symphonicum" (2010), nominowany - obok nagrań Krzysztofa Pendereckiego i Wojciecha Kilara - do nagrody Fryderyka w kategorii "Muzyka współczesna".

Na swojej najnowszej płycie pianista i kompozytor inspiruje się muzyką folkową, dodekafonią i muzycznym impresjonizmem. Wśród swoich inspiracji Herdzin wymienia m.in. Grażynę Bacewicz, Dymitra Szostakowicza, Maurice'a Ravela i Sergiusza Rachmaninowa.

Krzysztof Herdzin (ur. 1970 w Bydgoszczy) jest pianistą, kompozytorem, aranżerem, dyrygentem, wykładowcą akademickim i producentem muzycznym. Ma na koncie udział w nagraniu ponad 180 płyt, w tym trzynastu solowych krążków: m.in. "Chopin" (1995), "Being Confused" (1997), "Almost After" (2000), "Dancing Flowers" (2005) i "Looking for Balance" (2011). Był także członkiem zespołów Zbigniewa Namysłowskiego i Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego.

Jest autorem orkiestracji do nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A. P. Kaczmarka do filmu "Marzyciel"(2005). Był bandleaderem i pianistą w trakcie polskiej części trasy koncertowej Maria Schneider Big Band. Jest laureatem nagrody Fryderyka w kategorii "Jazzowy kompozytor i aranżer roku" za rok 2011.

Płyta "Composer's Concert Live" Krzysztofa Herdzina ukaże się nakładem wydawnictwa DUX.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!