szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Urbaniak, Tymański i erotyki ludowe w projekcie Makaruka

2012-09-20

megafon.pl/fot. Karrot Kommando

Urbaniak, Tymański i erotyki ludowe w projekcie Makaruka
  A A A
 

8 października ukaże się płyta "Erotyki Ludowe" Makaruka. Do współpracy artysta zaprosił m.in. Michała Urbaniaka, Tymona Tymańskiego oraz tuwińskiego szamana, Gendosa.

Dariusz Makaruk wziął na warsztat ludowe teksty i melodie, i zaaranżował je na sposób jazzowy, orkiestrowy, klubowy czy elektroniczny, zachowując jednak ich oryginalne brzmienie. W rezultacie powstał odważny i muzycznie zaskakujący album, który pozwala spojrzeć na naszą tradycję z całkiem nowej perspektywy. Słowa nastrojowych ballad, kołysanek czy żartobliwych erotyków wyśpiewuje kobiecy Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej. W sesji brał udział również saksofonista Włodzimierz "Kinior" Kiniorski oraz trębacza i kompozytora Antoni Gralak.

Płytę promować będzie utwór "Oj siano" - pastisz romantycznego duetu, w którym pikantny tekst o nieodpartej chęci spędzenia nocy z dziewczyną wykonuje Tymon Tymański.

Makaruk to projekt Dariusza Makaruka. Muzyk współtworzy projekty zaliczane do czołówki polskiego jazzu m.in. specjalny projekt audiowizualny Michała Urbaniaka oraz performance koncertowo-filmowy z udziałem Tomasza Stańko, Mariusza Wilczyńskiego i Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego. Jako wykonawca współpracuje aktualnie z Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Tymonem Tymańskim i Janem Smoczyńskim.

oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Kris [2012-09-20 15:06]

Erotyki ludowe??? W wersji elektro? :) Czuje ze to musze miec :)

odpowiedz