szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Igor Boxx zapowiada lato pełne muzycznych kolaboracji!

2012-07-12

inf. prasowa/ fot. B.Holoszkiewicz

Igor Boxx zapowiada lato pełne muzycznych kolaboracji!
  A A A
 

Igor Boxx współtwórca duetu Skalpel, tego lata pojawi się gościnnie na najważniejszych polskich scenach festiwalowych u boku najciekawszych artystów rodzimej sceny niezależnej. Już wkrótce będzie można zobaczyć i usłyszeć na żywo efekty wspólnych prac Igora z siostrami Wrońskimi, Apteką oraz z kompozytorem Cezarym Duchnowskim.

Artystyczne kolaboracje Igora to kontynuacja idei przyświecającej powstaniu ostatniego albumu „Last Party In Breslau”. Tym razem Igor Pudło wcieli się w rolę producenta, który nie w zaciszu studia, ale na żywo, miksował będzie znane kompozycje Ballad i Romansów czy Apteki. Efekty wspólnej pracy sióstr Wrońskich i Boxxa usłyszeć będzie można 24 lipca na muzycznej scenie wrocławskiego festiwalu kina T-Mobile Nowe Horyzonty.

Kolejne wydarzenie z udziałem artysty to święto muzyki niezależnej, czyli OFF Festiwal w Katowicach. Na jednej ze scen OFF’a Jędrzej Kodymowski, lider zespołu Apteka, zaprezentuje się w niespotykanym dotąd składzie, w którym rockowe instrumentarium twórcy kultowej „Mendy” uzupełnione zostanie o elektroniczny zestaw Igora Boxxa. Z Apteką wystąpi także Agim z Oszibaracka, producent ostatniego wydawnictwa zespołu.

Na początku września po raz kolejny Igor zaprosi słuchaczy do świata muzyki współczesnej. Efekt współpracy Igora z kompozytorem Cezarym Duchnowskim i Ensemble musikFabrik usłyszeć będzie można we wrześniu na kolejnej odsłonie festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie.

Fanów twórczości Igora czeka jeszcze jedno duże wydarzenie. Na krakowskim Sacrum Profanum po kilku latach muzycznej nieobecności wystąpi zespół Skalpel.

Ostatnie wydawnictwo Igora Boxxa nosi tytuł „Last Party In Breslau” (styczeń 2012). Album to ciąg dalszy wrocławskich przygód artysty. Po znakomicie przyjętym „Breslau” Igor powrócił z nową, muzyczną wizją nowoczesnej, roztańczonej metropolii. Płyta powstała z gościnnym udziałem Basi Wrońskiej (Ballady i Romanse, Pustki), Marcina Cichego (Skalpel), Agima Dzeljilji z Oszibarack oraz czołowego hiphopowego producenta - Magierskiego (Whitehouse).

Igor Boxx - "Last Party In Breslau"

ZOBACZ WIĘCEJ TELEDYSKÓW W NASZYM SERWISIE


oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!