szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Abradab i Joka znowu razem

2012-04-11

inf. Iron Media/fot. Bartosz Maz

Abradab i Joka znowu razem
  A A A
 

Już za dziesięć dni na sklepowych półkach pojawi się najnowszy album Abradaba zatytułowany "extraVertik". Album ma zaskoczyć żywymi instrumentami i gościnnym udziałem Śp. Pamięci Brata Joki.

Ta płyta to wycieczka po extraVertycznym świecie słów i dźwięków. Z pewnością zaskoczy brzmieniami żywych instrumentów i rymami miksującymi emocje i demony. Nie zabraknie mocnego zakrzywienia rzeczywistości rymem. Tytuł „extraVertik” idealnie odzwierciedla klimat krążka. Album nie powstał wyłącznie na bitach, dzięki kompozycjom muzyków z ekipy Abradaba, pozostając wyraźnie hip-hopowym, jest zdecydowanie zróżnicowany i odnosi się do różnych gatunków muzyki.

Potwierdziły się także środowiskowe plotki, że długo wyczekiwanym gościem na płycie będzie Ś.P. Brat JOKA, który ostatnio z Dabem na albumie zarapował aż 7 lat temu. Kolejnym smaczkiem dla fanów jest współpraca z Kobasem Laksą, artystą który tworzył okładki KALIBRA 44 i kilku solowych płyt ABRADABA oraz np. teledysk do kultowego już numeru „Rapowe ziarno”. Płyta ukaże się nakładem Fonografiki 21 kwietnia.


extraVertik będzie piatym solowym albumem Abradaba. Poprzedni, „Abradabing” został wydany w 2010 roku, rok później otrzymując nagrodę Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2011.


oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!