szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Zakopower w Stodole

2012-02-29

inf. pras./fot. Marcin Bąkiewicz/WP

Zakopower w Stodole
  A A A
 

Już 1.03 Zakopower wystąpi w Stodole. Bilety w cenie 47 pln są jeszcze dostępne w kasie klubu Stodoła oraz w punkcie TicketClub.

W maju zeszłego roku, światło dzienne ujrzała najnowsza płyta grupy pt. Boso. Wydawnictwo osiągnęło status platynowej płyty, a zespół został nominowany do Fryderyków w czterech kategoriach: Grupa roku, Album roku folk/muzyka świata, Produkcja muzyczna roku oraz Piosenka roku. Wokalista zespołu Sebastian Karpiel-Bułecka otrzymał nominację w kategorii wokalista roku.

Podczas koncertu na fanów zespołu czeka mała niespodzianka. Muzycy chcąc odświeżyć repertuar, zaprezentują dawno nie grane utwory z poprzednich płyt.

Zakopower to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zadebiutowali na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005. Zakopower nominowany był między innymi do MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2005, do nagrody YACH FILM, a także został dostrzeżony przez AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie „Music Hal“ przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach!

Druga płyta zespołu „Na siedem”, wyprodukowana przez Mateusza Pospieszalskiego ukazała się w 2007 roku. We wrześniu, dzięki współpracy z „Polska The Times” miała szansę dotrzeć do słuchaczy w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. W listopadzie pojawiła się w sklepach wersja rozszerzona płyty z gościnnym udziałem Nigela Kennedy’ego. Pomimo olbrzymiego pierwszego nakładu Na Siedem, dystrybuowana w sklepach osiągnęła status Złotej Płyty. Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk! Nie długo później osiągnął kolejny wielki sukces, wygrywając 45 Festiwal w Opolu!

Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL. W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy's Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall Southbank Centre, gdzie zagrał trzy koncerty w tym w dwóch projektach wspólnie z Nigelem Kennedy. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie, The Times rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!