szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

eM: ekspresowy start

2003-05-07

aka / fot. Szymon Michna

eM: ekspresowy start
  A A A
 

Od pewnego czasu polskie media wpadły w wir lansowania gwiazd, w tym także muzycznych. Niestety, miejsce w nadwiślańskim show-bizie znaleźli wyłącznie wykonawcy z kręgu pop. Zabrakło miejsca, chęci lub też pomysłu na promowanie artystów rockowych i szeroko pojętej muzyki alternatywnej.

Na szczęście do czasu. Pomocną dłoń w stronę młodych wykonawców wyciągnęło Polskie Radio, a dokładniej audycja "Trójkowy Ekspres" PAWŁA KOSTRZEWY. Najpierw udało się otworzyć drzwi do kariery formacji NEGATYW, teraz przyszedł czas na eM.

"Trójkowy Ekspres" od lat zasypywany jest płytami młodych, utalentowanych artystów, którzy chcą zaistnieć na muzycznym rynku. W tym roku postanowiono wziąć sprawy w swoje ręce. Padło hasło "Ekspresowy Start". Ogłoszono konkurs na najlepsze demo zespołu bez kontraktu. Było o co walczyć. Nagroda to nagranie zwycięskiej piosenki w profesjonalnym studiu i dołączenie jej do rozkładu jazdy płyty 'Trójkowy Ekspres Polska - Europa', która ukaże się w maju. Zgodnie z Trójkową tradycją konkurs trwał trzy tygodnie.

W tym czasie na biurko PAWŁA KOSTRZEWY trafiło kilkaset zgłoszeń. Zwycięzcą został zespół eM, którego 'Tramwaje jak komety' zauroczyły komisję już po pierwszym przesłuchaniu. Nie wykluczone, że przebojem tego lata będzie radosna, gitarowa piosenka z niezwykle zaraźliwym refrenem "Tu wszystko się kończy i zaczyna, Gdańsk, Sopot, Gdynia".

Grupa eM pochodzi z Gdańska i od 10 lat próbuje swych sił na lokalnej scenie, gdzie zdobyła już całkiem sporą popularność. Największym sukcesem formacji była ich wersja 'To Wish Impossible Things', która trafiła na składankę 'Prayers For Disintegration' stanowiącą hołd polskich, niezależnych wykonawców dla zespołu THE CURE.

7 maja laureaci "Ekspresowego Startu" wchodzą do studia S4, gdzie pod czujnym uchem Leszka Kamińskiego (realizatora) i Bodka Pezdy (AGRESSIVA 69, producenta) rejestrować będą 'Tramwaje jak komety', które już 26 maja pojawią się na płycie 'Trójkowy Ekspres Polska - Europa'. Na trzecim z kolei "ekspresowym krążku" znajdą się najlepsze polskie utwory ostatnich 12 miesięcy, w tym MYSLOVITZ, LECHA JANERKI, czy COOL KIDS OF DEATH oraz premierowe nagrania m.in. NEGATYWU, SILVER ROCKET i AGRESSIVY 69. Rola "pieśni ekspresowej" przypadnie ponownie WARSZAWIE GDAŃSKIEJ, czyli muzykom zespołów KOBIETY i AGRESSIVA 69 oraz ich interpretacji 'Lucciola' MAANAMU.

eM - zapamiętajcie tę nazwę, bo może być o nich głośno. Tymczasem posłuchajcie ich nagrań umieszczonych w Strefie MP3.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!