szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Legenda polskiej muzyki rozrywkowej wraca i to w wielkim stylu! Kompozycja "Wezmę Cię ze sobą" doskonale łączy klimat starych nagrań Czerwonych Gitar z nowoczesnym pop-rockowym brzmieniem. Zresztą oceńcie sami - najnowszy wideoklip Czerwonych Gitar znajdziecie w serwisie WPTv.ZOBACZ NAJNOWSZY TELEDYSK CZERWONYCH GITAR


Czerwone Gitary są niewątpliwie jednym z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych. Formację założyli w 1965 roku Jerzy Kossela i Henryk Zomerski. Początkowo w składzie Czerwonych Gitar występowali Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon i Jerzy Skrzypczyk. Pod koniec 1965 roku miejsce Zomerskiego zajął Seweryn Krajewski. Zdecydowanie największe sukcesy grupa osiągnęła w pierwszych pięciu latach istnienia. Debiutancki album "To właśnie my" został sprzedany w liczbie 160 tys. egzemplarzy. Drugi krążek, zatytułowany "Czerwone Gitary 2" rozszedł się w rekordowej ilości 240 tys. sztuk. W 1967 roku Seweryn Krajewski otrzymał na Festiwalu w Opolu Nagrodę Polskiej Federacji Jazzowej za debiut kompozytorski.
Dwa lata temu zespół obchodził jubileusz 40-lecia. Z tej okazji do sklepów trafiła płyta "Czerwone Gitary OK". Pochodząca z niej piosenka "Senny szept" zdobyła czwarte miejsce na Festiwalu Jedynki w Sopocie.
W obecnym składzie Czerwonych Gitar wokalistą i zarazem basitą jest Arek Wiśniewski. Muzyk ma na swym koncie współpracę ze Zbigniewem Wodeckim i Edytą Górniak. Nowa twarzą zespołu jest również gitarzysta, pianista, wokalista, kompozytor i aranżer w jednym, czyli Marek Kisieliński, współpracujący w przeszłości m.in. z Edytą Bartosiewicz i Beatą Kozidrak.
oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!