szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

ORANGE MUSIC POLECA

Znamy laureatów ESKA Music Awards 2011!

2011-05-28

Ł. Sz., inf. pras. / fot. AKPA

Znamy laureatów ESKA Music Awards 2011!
  A A A
 

Wyróżnienia przyznawane od 2002 r. przez słuchaczy Radia ESKA oraz ESKA ROCK najlepszym polskim artystom już rozdane! Gala odbyła się w katowickim Spodku, a transmitowała ją jednocześnie TVP 2, Radio Eska oraz platforma Eska TV.

W tym roku nominacje dla polskich artystów przydzielono w sześciu kategoriach: Artysta Roku, Artystka Roku, Zespół Roku, Video Roku, Hit Roku, Klubowy Hit Roku. Organizatorzy konkursu przygotowali także dodatkową niespodziankę - w tegorocznej edycji pojawiła się po raz pierwszy kategoria - "Nowa Twarz". O tym do kogo powędrowały statuetki, jak co roku, zadecydowali Internauci. Na swoich faworytów mogli głosować od 20 kwietnia za pośrednictwem strony internetowej Radia ESKA.

W kategorii "Artystka Roku" zwyciężyła Ewa Farna (na zdj.), pokonując Anię Wyszkoni, Natalię Kukulską oraz Patrycję Markowską.

"Artystą Roku" został Robert M, który rywalizował z Andrzejem Piasecznym, Łukaszem Mrozem (Mrozu), oraz Wojciechem Łozowskim z grupy Afromental.

"Zespołem Roku" słuchacze wybrali grupę Video, która w głosowaniu internautów przebiła duet Kalwi & Remi, grupę Afromental oraz Volver.

"Hitem Roku" został utwór "Ewakuacja" autorstwa Ewy Farny. Kompozycja pozostawiła w tyle konkurencję, którą w tej kategorii był Robert M i jego "Super Bomb", Ania Wyszkoni z utworem "Wiem, że jesteś tam" oraz Natalia Kukulska i "Wierność jest nudna".

Nagroda w kategorii "Video Roku" trafiła do zespołu Afromental za teledysk do utworu Rock’n’Rollin’Love. Nominowani w tej kategorii byli również Robert M i "All Day All Night", Ewa Farna i "Ewakuacja" oraz Monika Brodka i kompozycja "W Pięciu Smakach".

Statuetkę za "Klubowy Hit Roku" odebrał Robert M za utwór "All Day All Night". Konkurentami artysty byli Kalwi & Remi feat. MRX z utworem "Girls", grupa 3R i "Shine On", a także C-Bool feat.Isabell z kompozycją "Body&Soul".

W kategorii "Nowa Twarz ESKI" nagrodzona została Asia Ash.

Na gali przyznano również specjalne nagrody artystom zagranicznym. Nagrody zostały przyznane przez kapitułę ESKA Music Awards:

Zagraniczny Hit Roku - Alexis Jordan z utworem "Happiness"
Zagraniczny Zespół Roku - Madcon
Najlepszy Zagraniczny Debiutant - Natalia Kills
Zagraniczny Rockowy Zespół Roku - Skunk Anansie
Zagraniczna Artystka Roku - Lady Gaga

Kapituła nie zapomniała o polskim akcencie. Ewa Farna i jej "Ewakuacja" została nagrodzona w kategorii Cyfrowy Hit Roku w kategorii pop.
oceń
3
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~cyklop [2011-05-29 20:59]

hm ?
Farna nie ma 18 lat a wygląda na 81. Jak ona to robi ?

odpowiedz

Ocena: -1 [1]
~kot15 [2011-05-28 22:42]

sie należało
Farna była najlepsza!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi