szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

W wieku 74 lat zmarł w piątek Phil Everly, który wraz ze starszym bratem Donem tworzył bardzo popularny w latach 50. i na początku lat 60. ub. wieku zespół rockowy The Everly Brothers - poinformował na swojej stronie internetowej dziennik The Los Angeles Times.

Według żony artysty Patti, Phil Everly zmarł w Burbank, jednym z przedmieść Los Angeles, w rezultacie przewlekłej choroby płuc.

Zespół The Everly Brothers, wykonujący poza rockiem utwory w stylu country i rockabilly, wywarł duży wpływ na grupy, które przeżywały szczyt popularności w latach 60. ub. wieku m. in. na The Beatles, Simon i Garfunkel, The Byrds, The Hollies i The Beach Boys.

Czołowi Beatlesi John Lennon i Paul McCartney początkowo nazywali siebie Foreverly Brothers.

Wsród najważniejszych przebojów The Everly Brothers były takie utwory jak: Wake Up Little Suzie, Cathy's Clown, Bye Bye Love, and All I Have To Do Is Dream.

Phil i Don przestali razem występować w roku 1973, ale - jak powiedział Phil tygodnikowi "Time", nie zerwali kontaktów osobistych.

Według magazynu "Rolling Stone", The Everly Brothers "byli najważniejszym duetem w muzyce rockowej" i "być może w większym stopniu niż Elvis Presley zdołali połączyć muzykę country z rock and rollem".

oceń
4
3
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +10 [10]
~:( [2014-01-04 18:50]

Bardzo smutne. Jeszcze wczoraj śpiewałam sobie ich piosenki, a dziś ta wiadomość. Cudowny duet, cudowna muzyka. Wieczny odpoczynek.

odpowiedz

Ocena: +12 [12]
~Fan fan - Tulipan [2014-01-04 18:23]

Pokój wieczny... Everly Brothers byli pierwszym białym amerykańskim zespołem śpiewającym melodyjny big-beat.

odpowiedz

Ocena: +7 [7]
chrosciel [2014-01-04 16:37]

Nie jest prawda, ze the Everly Brothers definitywnie rozeszli sie w 1973 roku. W 1984 roku wrócili swietna piosenka "On The Wings of A Nightingale", która specjalnie dla nich napisal sam Paul McCartney. Jak zwykle u polskich dziennikarzy - brak wiedzy i profesjonalizmu.

odpowiedz