szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Złote Dzioby 2005 przyznane

2005-11-18

Mozart

  A A A
 

Radio WAWA rozdało wczoraj statuetki Złotych Dziobów 2005 w trakcie Wielkiej Urodzinowej Gali Gwiazd w warszawskim klubie "Tango i Cash". Galę prowadzoną przez znanych z porannego programu Radia WAWA – Monikę Tarkę i Roberta Kilena uświetniły wręczające statuetki gwiazdy, między innymi: Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Zbigniew Hołdys, Michał Wiśniewski, Dorota Rabczewska i Muniek Staszczyk.ZOBACZ KTO DOSTAŁ ZŁOTE DZIOBY RADIA WAWA


Uroczystość uświetniły koncerty Doroty Miśkiewicz oraz zespołów nominowanych w kategorii Odkrycie Roku: Analog, Bracia, Emi, Kulturka i Vir.

Swoją statuetkę wręczył tygodnik Wprost i dwutygodnik „Wik – Wprost i Kultura” za najlepszy tekst piosenki. Zwycięzcą został Krzysztof Grabarz Grabowski. Redakcja muzyczna Radia WAWA wyróżniła ponadto krążek „Playboy” grupy Hedone jako najciekawszą płytę roku.

Nagrodę specjalną Super Dzioba 2005 nominowani artyści przyznali pośmiertnie Grzegorzowi Ciechowskiemu „za to, że jego muzyka i twórczość wciąż mają wpływ na słuchaczy i do dziś inspirują innych”.

Gala zgromadziła wielu polskich artystów sceny muzycznej i kulturalnej. Wielu z nich podkreślało, że Złote Dzioby Radia WAWA to doskonała inicjatywa i mogą stać się jedną z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku muzycznym.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!