szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Zginął Paweł Berger z Dżemu

2005-01-27

PAP/Mozart

Logo dostawcy
  A A A
 

Paweł Berger nie żyje. Klawiszowiec zespołu Dżem zginął w wypadku do jakiego doszło dziś rano w okolicach Jaworzna w województwie Śląskim. Bus muzyków jadący autostradą A-4 został uderzony przez inny samochód. W wyniku kolizji auto dachowało i wpadło do rowu. W wypadku rannych zostało łącznie siedem osób.

Według wstępnych ustaleń policji, do wypadku doszło, kiedy mieszkanka Krakowa, jadąca samochodem osobowym w tym samym kierunku co bus - w stronę Katowic, straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w metalową barierę, a następnie w busa. Wiozący 8 osób bus dachował i wpadł do rowu.

Jeden z członków zespołu Dżem jest poważnie ranny, stan pozostałych uczestników czwartkowego wypadku busa wiozącego zespół jest dobry; przebywają w szpitalu na obserwacji - poinformował PAP dyrektor Szpitala Miejskiego w Jaworznie (Śląskie) Józef Kurek.

Członkowie zespołu nie chcą rozmawiać z dziennikarzami. "Są w stanie wstrząsu po tym traumatycznym przeżyciu. Mogę jedynie powiedzieć, że stan jednego z rannych jest poważny i będzie wymagał dłuższego leczenia, również operacyjnego. Pozostali wymagają jedynie obserwacji szpitalnej" - powiedział PAP dyr. Kurek.

Paweł Berger urodził się 6 września 1950 roku w Katowicach. Był jednym z współtwórców grupy Jam w 1973 roku, jednak trzy lata później opuścił szeregi formacji. W 1980 powrócił do zespołu, by już pod szyldem Dżem grać z nim do samego końca.

Przypomnijmy, że trwa obecnie produkcja filmu Jana Kidawy-Błońskiego "Skazany na bluesa" opowiadającego o życiu Ryszarda Riedla, legendarnego, nieżyjącego wokalisty Dżemu. W realizacji obrazu brali udział wszyscy muzycy zespołu. Premiera filmu zapowiadana jest na sierpień.
oceń
6
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +2 [2]
~gogo [2011-09-03 13:54]

W Kaliszu trwa właśnie festiwal jego imienia.

odpowiedz