szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Zespół Video "Świrem 2009"

2009-04-18

PAP / fot. AKPA

Zespół Video "Świrem 2009"
Logo dostawcy
  A A A
 

Showman Szymon Majewski, twórca postaci Mariolki z kabaretu Paranienormalni Igor Kwiatkowski, zespół Video i aktor Tomasz Karolak - to niektórzy laureaci studenckiego plebiscytu "Świry 2009".

Statuetki "Świra" wręczono w sobotę wieczorem po raz ósmy. Podczas gali w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej rozdano trzynaście statuetek - w kategoriach: muzyka osobowość telewizyjna i kabaretowa, przebój, program telewizyjny, serial, aktor, film, artysta, kabaret, wydarzenie, internet i "Superświr".

Definicja "Świra" jest raczej otwarta. W pierwszych edycjach tej studenckiej nagrody jej laureaci podchodzili do plebiscytu nieufnie. Dziś zwykle chętnie odbierają statuetki wiedząc, że "Świrem" zostaje się przede wszystkim - jak mówią pomysłodawcy nagrody - za "pozytywne zakręcenie". W sobotę po nagrodę stawili się prawie wszyscy laureaci.

"Świrem 2009 r." wśród osobowości kabaretowych okazał się Igor Kwiatkowski, który w kabarecie Paranienormalni wciela się w postać "Mariolki". "Mariolka" pokonała w plebiscycie Maryjusza Kałamagę, Abelarda Gizę, Katarzynę Piasecką i Romana Żurka. Świrem kabaretowym internauci wybrali Łowców.B, którzy wyprzedzili w głosowaniu: Ani Mru Mru, Neonówkę, Paranienormalnych, Kabaret Moralnego Niepokoju, "Rozmowy w tłoku" i Kabaret Skeczów Męczących.

W kategorii: muzyka zespół Video pokonał Tomasza "Titusa" Pukackiego, Ja mmm chyba ściebie, Gosię Andrzejewicz i Natalię Lesz. Zespół odebrał też nagrodę za najbardziej ześwirowany przebój: "Będzie Piekło", który zyskał popularność i został wykonany podczas gali z innym, niecenzuralnym refrenem. Pozostałymi nominowanymi przebojami były: "Nie daj się", "W aucie", "Pokonaj siebie", "We play in team" oraz "Jożin z Bażin".

Szymon Majewski, tak jak i w 2008 r., za swoje Show odebrał statuetkę Świra w kategorii: program telewizyjny. Artysta przedstawił na scenie zespół aktorów wcielających się w role polityków w jego "Rozmowach w tłoku", rozdawał też dresy sygnowane przez własne alter ego - Ędwarda Ąckiego. Ącki drugi rok z rzędu otrzymał statuetkę w kategorii: osobowość telewizyjna.

Show Szymona Majewskiego pokonało takie programy telewizyjne, jak: "Gwiazdy tańczą na lodzie", "J&J czyli Jola i Jarek", "Mam talent", "You Can Dance", "Happy Hour", "Magiel towarzyski" i "Figo Fago". Ącki - jako osobowość - przebił z kolei: Jolę Rutowicz, Maryjusza Kałamagę, Tomasza Jacykówa, Michała Piróga, Miśka Koterskiego i Agnieszkę Chylińską.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~rybak [2009-04-19 20:48]

video nr1 na dozynkach 2009
stare swiry ktorzy uwazaja ze po przefarbowaniu wlosow i zalozeniu mlodziezowych ciuchow zrobia kariere ta muzyka nadaje sie tylko na wiejskie potancowki

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
zoika [2009-04-19 17:41]

nie znam zespołu
a to wszystko skutki zaprzestania słuchania radia : (

odpowiedz