szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

W dniu 24 marca 2006 prawnicy reprezentujący producentów zrzeszonych w BSA (Business Software Alliance) podpisali ugodę ze Zbigniewem Hołdysem, legendarnym byłym liderem zespołu Perfect. Ugoda jest skutkiem ujawnienia w 2000 roku w firmie prowadzonej przez artystę oprogramowania, na które nie posiadał licencji.

Sprawa jest o tyle nietypowa, że artysta jest znanym orędownikiem walki z piractwem intelektualnym. Sam Hołdys przyznaje, że brak licencji na używane programy absolutnie nie powinien był się zdarzyć: „Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. W mojej firmie takie coś nie miało prawa się zdarzyć. Od początku uważałem, że ponoszę za to odpowiedzialność, bo nie przypilnowałem, żeby mieć licencje na każdy program. To dla mnie solidna nauczka. Sam jestem częstą ofiarą piratów i wiem jak to boli. Tymczasem nie byłem dostatecznie uważny i doszło w mojej firmie do zaniedbań ”.

Treść zawartej ugody, oprócz odszkodowania na rzecz pokrzywdzonych producentów, zobowiązuje artystę do zakupu dwóch zestawów komputerowych dla dwóch domów dziecka w Lublinie. „Zrezygnowaliśmy z publikacji na koszt pana Hołdysa ogłoszenia prasowego z przeprosinami, uznając że pieniądze te można wykorzystać na konkretny i pożyteczny cel – mówi Bartłomiej Witucki, rzecznik BSA w Polsce.
oceń
1
2
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!