szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Zaśpiewaj kolędy z gwiazdami

2011-01-06

PAP/fot.AKPA

Zaśpiewaj kolędy z gwiazdami
Logo dostawcy
  A A A
 

Każdy, kto lubi kolędować, może zaśpiewać z gwiazdami popularnych seriali. W sobotę w kościele św. Tomasza w Sosnowcu (Śląskie) odbędzie się czwarta edycja koncertu "Rodzinne kolędowanie".

Podczas bezpłatnego koncertu kolędy i pastorałki zaśpiewają: Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski, Radosław Pazura, Paweł Okraska, Ada Fijał (na zdjęciu) i wywodząca się z Sosnowca Iwona Fornalczyk. "Koncert będzie miał swój artystyczny wyraz, ale jednocześnie został przygotowany tak, by każdy obecny w kościele mógł kolędować razem z artystami" - powiedział PAP pomysłodawca i producent koncertu, Andrzej Dubiel.

W repertuarze znajdą się powszechnie znane kolędy: "Cicha noc", "Do szopy hej pasterze", "Dzisiaj w Betlejem", a także pastorałki, jak "Radość dziś nastała". Śpiewającym aktorom towarzyszyć będzie zespół New Life'm, kierownictwo muzyczne sprawuje Joachim Mencel.

To już czwarta edycja "Rodzinnego kolędowania", organizowanego przez Urząd Miasta w Sosnowcu oraz sosnowiecką parafię św. Tomasza Apostoła. W poprzednich edycjach wystąpili tam m.in. rodzina Pospieszalskich, Stanisław Soyka z braćmi, Ewa Bem i Mieczysław Szcześniak. Jak zapewnia organizator, koncert co roku gromadzi większą publiczność. W ubiegłym roku kościół wypełniło blisko 2 tys. osób.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!