szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Zagubione euro-sms-y TVP

2003-01-28

Mozart/PAP

Logo dostawcy
  A A A
 

Podczas sobotniego głosowania na kandydata mającego reperzentować nasz kraj na festiwal Eurowizji w Rydze oddano blisko 300 tysięcy głosów. W trakcie imprezy zorganizowanej 25 stycznia w studiach TVP1 prowadzący koncert ARTUR ORZECH poinformował, że zliczono prawie 35 tysięcy głosów. Skąd ta różnica? Odpowiedź jest jasna - system mający obsługiwać imprezę i zliczać sms-y nie był przygotowany na przyjęcie tak dużej ich liczby, co spowodowało jego "zakorkowanie".

Jak podaje Polska Agencja Prasowa jeszcze w poniedziałek, dwa dni po koncercie przychodziły sms-y oddane przez widzów w krajowym konkursie Eurowizji. Telewizja przyznaje, że system komputerowy nie poradził sobie z przyjęciem tak dużej liczby sms-ów.

Przypomnijmy, że według sobotnich wyników zwyciężył zespół ICH TROJE, który zdobył ponad 13 tys. głosów (38,1% wszystkich). Dwa następne miejsca zajęły: WILKI - ponad 9 tys. głosów (26,5%) i BLUE CAFE - ponad 4 tys. głosów (13,2%).

Okazuje się jednak, że system przyjmujący sms-y, obsługiwany przez firmę Matrix, nie był w stanie w ciągu 15 minut odebrać wszystkich nadesłanych głosów. W sumie było ich prawie 300 tys. Zaliczono więc tylko te, które zdołały "przedostać się" przez system.

"Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania. Nie wszystkie głosy zostały zaliczone, bo były "skolejkowane", nie mogły przebrnąć przez system" - tłumaczył PAP szef działu projektów medialnych, JAKUB SZYMAŃSKI.

Do poniedziałku rano przyszło ponad 295 tys. sms-ów. Po przeliczeniu wszystkich okazało się, że różnica między WILKAMI a ICH TROJE wyniosła mniej niż 3%, a nie jak podano w sobotę ponad 11%. ICH TROJE zdobyło 31,8% wszystkich oddanych głosów, WILKI - 29,2%, BLUE CAFE - 17,2%.

Rzecznik TVP JACEK SNOPKIEWICZ nie wyklucza, że Telewizja zastanowi się nad zmianą regulaminu głosowania w tego typu przypadkach.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!