szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Wyjątkowy koncert Anny Marii Jopek w Warszawie

2013-08-29

inf. prasowa/ fot. ONS

Wyjątkowy koncert Anny Marii Jopek w Warszawie
  A A A
 

26 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej odbędzie się wyjątkowy koncert Anny Marii Jopek - Wielka Polanna. Na scenie wraz z wokalistką pojawią się specjalni goście.

Wokalistce towarzyszyć będą Gonzalo Rubalcaba i Gil Goldstein oraz zespół w składzie Stanisław Soyka, Maria Pomianowska , Krzysztof Herdzin, Mateusz Pospieszalski, Rafał Kwiatkowski, Piotr Nazaruk, Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski.

Wielka Polanna - wariacja projektu Polanna to rozważania nad istotą polskiej duszy w muzyce. "Sięgam po tematy odległe i bardzo współczesne - Wacława z Szamotuł przez Stanisława Moniuszkę po tematy Karola Szymanowskiego. Skaldów, pieśni ludowe, partyzanckie - wszystkie, które nucę od dziecka i które stworzyły moją muzyczną tożsamość" - mówi AMJ. Śpiewanie polskiej muzyki na scenach świata i wielonarodowym towarzystwie, od lat zdaje się być misją Jopek. Ona sama utrzymuje, że śpiewa po prostu to, co uważa za ważne, szczere i warte pokazania. "Nie licząc sukcesu genialnego Chopina, wątek polskości w muzyce, jest wciąż nieobjawiony. Chciałabym żeby mazurek, kujawiak, oberek był jak brazylijska bossanova - kodem muzycznym poznawanym na całym świecie, konwencja w której chcą pisać i improwizować nie tylko nad Wisłą" - wyznaje Anna Maria Jopek.

"Wielka Polanna" zagra w wielkim składzie. Na scenie usłyszymy artystów muzyki klasycznej, jazzowej, folkowej, popularnej. Mazurki i kujawiaki interpretować będą również goście spoza Polski - jedni z najważniejszych muzyków naszych czasów Gil Goldstein i Gonzalo Rubalcaba.

"Poniekąd wracamy do oryginalnej obsady Polanny (projekt miał premierę na Siesta Festivalu w Gdańsku) ale na warszawski wieczór, dołączają do nas jeszcze moi wybitni Koledzy - Stanisław Soyka i Mateusz Pospieszalski" - zapowiada artystka.

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie trafią do sprzedaży na początku września.

oceń
8
9
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -16 [24]
~Rek [2013-08-29 19:12]

Mówcie co chcecie, ale ta pani jest już tak skompromitowana moralnie, że sporo osób z mojego grona znajomych rezygnuje z koncertu z jej udziałem. Przykre ale sama sobie winna.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [4]
~kool [2013-08-30 01:37]

POspieszalski??? Nie warto...słuchać!!! Panią Jopek TAK!!!

odpowiedz

Ocena: +4 [4]
~bjz [2013-08-30 00:11]

Fajna jest i fajnie spiewa.Ma swoj styl i chwala jej za to.

odpowiedz

Ocena: +2 [4]
~kama [2013-08-29 23:15]

@Re^.Na szczęście Ania ma inteligentną publiczność,więc sam się zweryfikowałeś.

odpowiedz

Ocena: +1 [3]
~kama [2013-08-29 23:06]

@Rek^Na szczęście Ania ma inteligentną publiczność,więc sam się zweryfikowałeś.

odpowiedz

Ocena: +4 [22]
~TO JA [2013-08-29 16:20]

TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI

odpowiedz