szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

17 lipca premiera ścieżki dźwiękowej do najnowszego filmu Ridleya Scotta "Prometeusz".

Akcja filmu dzieje się pod koniec XXI wieku. Zespół badawczy, podczas niezwykle emocjonującej podróży w najmroczniejsze zakątki Wszechświata, odkrywa tajemnice początku ludzkości na Ziemi. Muszą stoczyć przerażającą walkę, by ocalić przyszłość rodzaju ludzkiego. W rolach głównych Ridley Scott obsadził najbardziej wziętych aktorów ostanich lat: Noomi Rapace, czyli niezapomnianą Lisbeth Salander z trylogii "Millennium", Michaela Fassbendera ("Wstyd", "Bękarty wojny", "X-Men: Pierwsza klasa") oraz Charlize Theron (zdobywczyni Oscara za rolę w filmie „Monster”).

Jako światowej sławy reżyser Ridley Scott, który trzykrotnie był nominowany do Oscarów, a w 2011r. otrzymał swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame, mógł zaprosić do współpracy niejednego wziętego kompozytora muzyki filmowej. Zdecydował się jednak na młodego i niezwykle utalentowanego kompozytora Marca Streitenfelda, który w wieku 19 lat przybył do Los Angeles i przez kilka lat uczył się i pracował u boku mistrza Hansa Zimmera („Król Lew”, „Incepcja”, „Mroczny Rycerz powstaje”). Po pracy jako kierownik muzyczny i redaktor w kilku hitach filmowych, w tym „Królestwo Niebieskie” (2005) Ridleya Scotta – reżyser poprosił Streitenfelda o skomponowanie score’u do filmu „Dobry Rok” i od tamtego czasu komponował tematy muzyczne do wszystkich późniejszych filmów Scotta. Za jeden z nich – „American Gangster” – w 2007r. otrzymał nominację do prestiżowej nagrody BAFTA.

Podobnie jak jego mentor Hans Zimmer, Marc Streitenfeld jest w stanie fenomenalnie zintegrować elektroniczne dźwięki z tradycyjnymi orkiestrowymi aranżacjami. Podczas współpracy ze Scottem nad muzyką do „W sieci kłamstw” zaprosił 90-osobową orkiestrę, a także chór, aby stworzyć ostry i niezwykle poruszający rezultat muzyczny. Te same cechy są widoczne w jego muzyce do „Prometeusza”, która wyzwala pełną gamę nastrojów: dźwięki kosmiczne i chóralne, tworzące atmosferę tajemnicy, sceny pełne napięć i konfliktów.

Marc Streitenfeld stwierdził, że komponowanie mrocznej muzyki stanowi niemałe wyzwanie, ale idealnie pasuje do jego stylu. Ridley Scott nie ma żadnych zastrzeżeń do jakości soundtracku do “Prometeusza”: “ten soundtrack jest ewolucją. Jest to scenariusz sam w sobie (...) Powiedziałbym, że ścieżka dźwiękowa jest równie ważna jak efekt wizualny".

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!