szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Wiemy, kto wystąpi przed A Camp

2009-03-13

inf. prasowa/ fot. Go Ahead

Wiemy, kto wystąpi przed A Camp
  A A A
 

Wiadomo już kto wystąpi w warszawskiej Fabryce Trzciny 17 kwietnia przed koncertem grupy A Camp - projektu Niny Persson z The Cardigans. Publiczność zostanie rozgrzana przez Kristofera Åströma, szwedzkiego singer-songwritera, którego debiutancki krążek ukazał się w 1998 roku.

Występ będzie związany z promocją ósmego albumu w dyskografii artysty. Płyta "Sinkadus" nagrana wspólnie z zespołem The Rainaways ukaże się 11 kwietnia. Åström uważany jest za jednego z najbardziej pracowitych szwedzkich artystów, od czasu jego debiutu niemal każdy rok przynosił jego nowy album bądź epkę. Obraca się w stylistyce alt-country / folk.

Przypomnijmy, że A Camp na występie w Polsce promować będzie drugi w dyskografii album "A Colonia".

Pierwsza płyta którą Nina Persson nagrała pod szyldem A Camp ukazała się w roku 2001 - album "A Camp" był znakomitym ćwiczeniem w stylistyce alt-country. Krążek wyprodukował Mark Linkous czyli postać stojąca za niezwykle docenianym projektem Sparklehorse. Już wówczas wykrystalizował się skład A Camp: znaleźli się w nim Niclas Frisk z popularnego w Szwecji zespołu Atomic Swing oraz Nathan Larson, członek Shudder To Think, mąż wokalistki The Cardigans. Nowe wcielenie Niny dostrzegli także fani w Polsce, choć, co ciekawe, głównie za sprawą Ani Dąbrowskiej, której cover nagrania "Charlie Charlie" był jednym z większych hitów polskiej artystki.

Po kilku kolejnych płytach z The Cardigans Nina postanowiła wrócić do grania pod szyldem A Camp. Podczas gdy pierwszy krążek był autorską wersją alt-country, drugi "A Colonia" rozszerzył nieco wachlarz inspiracji Persson. Wciąż słychać tu jednak wiele tradycyjnej amerykańskiej muzyki: gospel, soul czy melancholijnych ballad w klimacie piosenek Roya Orbisona. Nina nie odżegnuje się także od uwielbienia dla Davida Bowiego czy dziewczęcych zespołów z lat 60-ych takich jak The Ronettes. W pracy nad "A Colonia" A Camp towarzyszyła plejada znakomitych gości – m.in. James Iha (Smashing Pumpkins), Joan Wasser (Antony And the Johnsons, Joan As Policewoman) czy wiolonczelistka Jane Scarpantoni znana ze współpracy z R.E.M. czy Susanne Vega.

A Camp
Support: Kristofer Åström
Fabryka Trzciny 17.04.2009 godz. 20:00
Bilety: 75/85 zł na www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ticketonline.pl oraz www.shortcut.pl

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!