szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

W Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu przybędzie w tym roku pięć upamiętnień. W Rynku pojawią się gwiazdy Basi Trzetrzelewskiej (na zdjęciu), Perfectu i Maanamu, Edyty Geppert i Karin Stanek - powiedziała PAP Joanna Wanot-Stauffer z Fundacji Stolicy Polskiej Piosenki.

Odsłonięcie gwiazd zaplanowano na czas 48 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej - od 10 do 12 czerwca. "Większość artystów których uhonorujemy - według wstępnych informacji organizatorów festiwalu - będzie w Opolu podczas imprezy. Wyjątkiem jest Basia Trzetrzelewska, która najprawdopodobniej specjalnie przyleci z Londynu i - z oczywistych powodów - Karin Stanek" - zaznaczyła Wanot-Stauffer.

Dodała, że z propozycją umieszczenia w Alei gwiazdy Dody zwróciła się do niej grupa fanów tej artystki. "Wiem o apelu w tej sprawie na jednym z portali społecznościowych, wkrótce mam też dostać oficjalną informację. Fani chcieliby uhonorować swoją ulubiona gwiazdę w sierpniu - w dniu jej urodzin" - relacjonowała.

Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki to część opolskiego Rynku, w którego bruk wmurowano do tej pory 26 gwiazd z brązu poświęconych polskim artystom. Są tam upamiętnienia m.in. Ewy Demarczyk, Maryli Rodowicz, Ireny Santor i Edyty Górniak, oraz Czesława Niemena, Marka Grechuty, Jacka Kaczmarskiego, Grzegorza Ciechowskiego i Wojciecha Młynarskiego, a także zespołów: Skaldowie, Lady Pank i Alibabki.

Pięć gwiazd jakie będą odsłonięte podczas tegorocznego festiwalu opolskiego zmieści się jeszcze w rzędzie upamiętnień na Rynku rozpoczętym w roku 2004. Fundacja zastanawia się, jak dalej poprowadzić opolską aleję. "Na początku chcieliśmy wydłużyć Aleję na ul. Krakowskiej (główny deptak miasta) w kierunku dworca PKP, ale w sezonie stoją tam ogródki pubów i kawiarni, które by ją zasłaniały. Inną propozycją jest nowy rząd gwiazd, równoległy do tego, który jest w tej chwili" - powiedziała Wanot-Stauffer.
oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!