szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

UFO zagra w Polsce

2012-01-30

megafon.pl/fot. mat. promo.

UFO zagra w Polsce
  A A A
 

30 kwietnia w warszawskim klubie Proxima wystąpi brytyjska formacja UFO. UFO to zespół, który działa od 1969 roku i tworzy muzykę, która jest połączeniem klasycznych hard rockowych brzmień z wpływami NWOBHM, tworząc tym samym nową, ekscytującą jakość.

Do inspiracji dokonaniami UFO otwarcie przyznają się m.in. Steve Harris z Iron Maiden, Kirk Hammet z Metalliki czy Dave Mustaine z Megadeth.

Przez lata działalności twórczość grupy rozwijała się w różnych kierunkach, jednak zawsze jej podstawą było hard i heavy rockowe brzmienie. Zespół zadebiutował w 1970 roku, za sprawą albumu "UFO 1". Przełom w karierze zespołu nastąpił w 1973 roku, kiedy do grupy dołączył gitarzysta Michael Schenker i powstały trzy, klasyczne już albumy: "Phenomenon" (1974), "Force It" (1975) i "No Heavy Pettin" (1976)

Z UFO współpracował szereg znanych i uznanych muzyków, jak Larry Wallis (jeden z założycieli Motörhead), Bernie Marsden (Whitesnake), Simon Wright (AC/DC), Jason Bonham (syn perkusisty Led Zeppelin) czy też legendarni producenci, jak np. George Martin (The Beatles).

W warszawskiej Progresji grupa zagra w ramach trasy promującej najnowszy album, "Seven Deadly", którego premiera zapowiedziana jest na 27 lutego. Płyta nagrana została w składzie: Phil Mogg - wokal, Paul Raymond - klawisze, gitary, Vinnie Moore - gitary i Andy Parker - perkusja. I właśnie w takim składzie formacja pojawi się w Warszawie. "Seven Deadly" będzie dwudziestym już studyjnym krążkiem UFO i jak sam zespół zapowiada, to klasyczne UFO z nowymi, świeżymi pomysłami.

Bilety w cenach 90/100 zł do nabycia na metalopolis.pl, ticketpro.pl, eventim.pl, ebilet.pl, ticketportal.pl i kupbilet.pl.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!