szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Pierwsza składanka labela ULTRA zatytułowana jest ‘Transheteroelectro' i zawiera nagrania wykonawców, którzy rozpoczęli współpracę z tą wytwórnią. Są one przekrojem wszystkich styli muzycznych. Pojawiają się więc nagrania funkowe, breakbeatowe, trip hopowe, jak i pop industrialne, chill out jazzowe czy nawet 2 stepowe.

W ramach promocji labela i albumu odbędzie się na terenie kraju około 20 imprez promocyjnych TRANSHETEROELECTRO. Wystąpią na nicj DJ'e, odbędą się pokazy video oraz występy na żywo kilku artystów. W trakcie imprez będzie można zobaczyć dodatkowo najnowsze DVD grupy MASSIVE ATTACK oraz film o zespole AIR oraz m.in. nabyć wydawnictwa ULTRY.

A oto lista utworów, które znalazły się na składance:
1. HUSKY - 'Chaos Chaos In My Head'
2. DR NO – 'The Rhythm Of The War'
3. MATT KOWALSKY – 'Pomidorki'
4. CHEMONATURAL – 'Backup'
5. AGRESSIVA 69 – 'Cisza' [radio remix]
6. MATT KOWALSKY – 'True Step'
7. CHEMONATURAL – 'Furious Summer'
8. ENVEE – 'In The Cab' [Taxi Driver Theme Envee remix]
9. AGRESSIVA 69 – 'Situations'
10. HUSKY – 'Na kozetce'
11. ENVEE – 'The Bench Called Hope'
12. DR NO – 'W korytarzach'


CD-ROM track
Video HUSKY – 'Chaos Chaos in My Head'
Video AGRESSIVA69 - 'Aniołowie'


W skład listy artystów wchodzą: HUSKY, MATT KOWALSKY, ENVEE, DR NO, CHEMONATURAL i AGRESSIVA 69. Oto krótkie opisy artystów:

ENVEE
NIEDŹWIEDŹ, MACIEJ GOLIŃSKI, ur 9.01.1974, w Lubaniu. Podstawowe wykształcenie muzyczne. Multiinstrumentalista. Od 1992 roku tworzy muzykę wykorzystując komputer i instrumenty elektroniczne. Jego utwory 'Ginger is gone' oraz 'Seaside sex' pojawiały się na antenie Radio Afera. Laureat drugiej edycji konkursu PEPSIFAZA (2000) z utworem 'Himmelstadt'. Jego utwór 'Melancholy & wax' został wykorzystany jako ilustracja muzyczna w filmie MARIUSZA TRELIŃSKIEGO 'Egoiści', oraz wydany na płycie z jego oryginalną ścieżką dźwiękową.

Aktywny koncertowo – w Poznaniu i Warszawie. Zaproszony do występu na żywo podczas inauguracji czasopisma FLUID(13.12.2000), wraz z najlepszymi dj-ami w Polsce, i wykonawcami takimi jak FISZ i FUTRO. Od stycznia 2001 współpracuje z teatrami USTAUSTA i PORYWACZE CIAŁ. Skomponował muzykę do spektaklu w/w teatrów, pt. 'Best off'. Wystąpił na imprezie towarzyszącej festiwalu Gdynia Summer Jazz Days 2001. Pod pseudonimem BONBAWENTURA GROOVEMANN gra na imprezach tanecznych jako dj i jednoosobowy Sound System. Współpracuje na stałe lub okazyjnie z takimi muzykami jak PAWEŁ PEŁCZYŃSKI (sax), JACEK PISKORZ (piano), KRZYSZTOF NAWROT (instrum. perk.), JAREK NIEMIEC (git, voc), ARTUR TOMCZAK (bas). Założyciel i członek poznańsko–gdyńskiej formacji AFROPOL.

HUSKY
Projekt HUSKY utrzymany jest w estetyce techno połączonej z żywymi instrumentami takimi jak: skrzypce, conga, flet, kontrabas. Piosenki utkane na bazie dźwiękowych kolaży łączy w sobie inspiracje twórczością CAMEL, BJORK, AMONA TOBINA i CRAIGA ARMSTRONGA. HUSKY to Dj PATRICIA i JACEK DOJWA. Śpiewająca Dj PATRICIA miksuje muzykę od 1996 roku. Zagrała w ponad 60 klubach w całej Polsce (Wrocław, Łódź, Warszawa, Trójmiasto, Szczecin, Lublin). od '97 roku organizowała cykle imprez 'techno vinyl night party', a w latach 98-99 śpiewała w reaktywowanym zespole s.a.d (o korzeniach industrialnych).

Programujący muzykę JACEK DOJWA zaczynał w tym samym czasie nagrywając elektroniczne dźwięki z wrocławską ekipą auralplanet, która ma obecnie na swoim koncie dwa albumy: 'lightflow' (ambient), 'partsecond' (psychedelic/goa). Pierwsze utwory składające się na debiutancki album duetu powstały w lipcu ubiegłego roku. Nagrania powstają w domu, a rejestrowane są we wrocławskim studio Tuba Records. Zdjęcia do piosenki 'chaos chaos in my head' nakręcone zostaną na początku września w różnorodnych plenerach Wrocławia.

MATT KOWALSKY

Polski producent z pod znaku garage, breakbeat, od lat związany z brytyjska sceną klubową.Współpracuje z muzykami z Wysp i tam też nagrywa, wyróżniany za granicą UK, Francja, USA.Pozostaje pod dużym wpływem muzyki acid-jazz dzięki zasługom jego partnera - utalentowanego trębaczaTOMASZA NOWAKA alias HAKEN. Produkcje KOWALSKY-ego ocierające się o 2 step ujrzały światło dzienne blisko rok temu na krajowym grajdole. Charakterystyczna cecha brzmienia artysty są mocne taneczne rytmy, potężny bass, soulowe wokale wokalistek oraz hip hopowy mc. Jest to muzyka bardzo energetyzująca, idealna do nowoczesnych klubów tanecznych również jako live act.

DR NO
Założony przez MARCINA ORŁOWSKIEGO i MICHAŁA ORŁA. Debiutował na antenie Radiostacji w programie Pepsifaza utworem 'No4'. W czerwcu 2000 roku wystąpił na jednej z pierwszych imprez Pepsifazy zorganizowanej w warszawskiej Piekarni. We wrześniu 2000 roku ukazała się część druga projektu PesiFaza (płyta dołączona do miesięcznika Machina) zawierała między innymi utwór 'Funky Fashion Funky Beats' w wykonaniu DR NO.

W październiku 2000 roku zespół zadebiutował na składance 'Beattraxx2' z kawałkiem 'Frogstep'. Na 3 cz. Pepsi fazy (2001) znalazł się utwór '70’s'. Tak jak w przypadku 'Funky Fashion....' został nagrany z gościnnym udziałem wokalisty Funky Trip Foundation i prezenterem VIVA Polska – WITEM DZIKIM. Ich muzyka z pewnością zainteresuje fanów: AMONA TOBINA, PROPELLERHEADS, DJ FOOD, FREESTYLERS oraz innych wykonawców z NINJA TUNE czy KING SIZE.

AGRESSIVA 69

To obecnie jedna z najbardziej znanych i najbardziej popularnych grup alternatywnych w Polsce. To prekursorzy techno industrialu w naszym kraju. Rok 2001 rozpoczął się dla nich od podpisania w dniu 5 lutego kontraktu płytowego z ULTRA Records/POMATON EMI. Pierwszy sukces br. – AGRESSIVA 69 z utworem 'Egoiści' w dniu 2 marca (notowanie 996) znalazła się na pierwszym miejscu Trójkowej Listy Przebojów.

To jedna z niewielu grup, które zaczęły komponować i produkować płyty przy użyciu komputerów. Fakt ten został doceniony i grupa zagrała kilkanaście koncertów na Zachodzie z takimi zespołami jak: FRONT 242, PARADISE LOST, THE MISSION oraz z THE PRODIGY w Polsce. Nowy album nazwany po prostu 'Agressiva 69' wnosi zupełnie nowe elementy do ich muzyki, a to za sprawą żywej perkusji, częściowo polskich tekstów oraz spokojnego przestrzennego klimatu. Styl w jakim się poruszają to mieszanka alternatywy, popu, trip hopu i rocka. Zabawnie określają swoją twórczość jako 'chory pop'. W miejsce rytmiki techno i trance pojawiają się obecnie czyste gitary, harmonie wokalne.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!