szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Tomek Beksiński na płycie

2011-08-24

megafon.pl/fot.Muzeum Historyczne w Sanoku

Tomek Beksiński na płycie
  A A A
 

17 października ukaże się płyta, która powstała w wyniku współpracy grupy Omni i Macieja Januszko z zespołu Mech. Album zatytułowany "tOMEk Beksiński", sygnowany nazwą OME, zawierać będzie dziesięć kompozycji, w tym osiem do tekstów Tomka Beksińskiego.

Beksiński w latach 1983/84 stworzył teksty do utworów skomponowanych przez Omni, jednak do tej pory piosenki istniały tylko w wersji demo, czekając na odpowiedniego wokalistę. Wszystkie utwory zostały nagrane po raz pierwszy, ale kompozycje pochodzą z lat 1983/84 z wyjątkiem "Latającej Trumny", "Ucieczki", "Children of Cool" oraz "Herigerigeri".

Ostatecznie do Marcelego Latoszka i Rafała Błażejewskiego z Omni dołączył Maciej Januszko (Mech) i tak powstał projekt OME.

Na płycie pojawiło się wielu gości: Anja Orthodox (Closterkeller), Wojtek Waglewski (Voo Voo), Jerzy Styczyński (Dżem), Łukasz Rychlicki (Merry Pop Ins), Robert Fijałkowski (Drimsztajn), Piotr Pniak (Proletaryat) oraz muzycy grupy Mech - Piotr "Dziki" Chancewicz, Tomasz "Soolo" Solnica i Paweł "Rekin" Jurkowski.

Oto tracklista:
"Omni - uwertura"
"Vision Of Death"
"Po deszczu"
"Latając w trumnie"
"Children Of Cool"
"Nocny spacer"
"Otwórz drzwi"
"Ucieczka"
"Herigerigeri"
"Elektryczny głos"

Tomek Beksiński był jednym z najbardziej charyzmatycznych polskich dziennikarzy muzycznych, a także tłumaczem języka angielskiego. Znany był z radiowej anteny najpierw Programu II Polskiego Radia, a następnie Trójki, pisał m.in. do "Tylko Rocka" i "Machiny". Był naczelnym tłumaczem filmów z Jamesem Bondem i serii "Latający cyrk Monty Phytona". Zmarł 24 grudnia 1999 roku.
oceń
8
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!