szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

The Jet Set na Eurowizję

2007-02-04

PAP

Logo dostawcy
  A A A
 

Zespół The Jet Set (fot. AKPA) z piosenką "Time To Party" będzie reprezentował Polskę podczas 52. Konkursu Piosenki Eurowizji 2007, którego finał zaplanowany jest na 12 maja w Helsinkach. Zwycięzcę wyłoniono podczas Krajowego Finału Konkursu "Piosenka dla Europy 2007", który odbył się w sobotę w Warszawie w siedzibie Telewizji Polskiej.

Zwycięzcę polskich eliminacji wyłonili widzowie poprzez system audiotele i sms-y.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU


O możliwość zaprezentowania swojej piosenki przed międzynarodową publicznością rywalizowało w sumie 10 wykonawców.

Regulamin konkursu dopuszczał uczestnictwo również wokalistów nie posiadających obywatelstwa polskiego. Wśród zakwalifikowanych do finału oprócz The Jet Set byli: Button Hackers z piosenką "On My Mind", Mollęda ("No Second Chance"), szwedzki wokalista Mikael Erlandsson ("Love in the Air"), Vino ("Come in My Heart"), szwedzki zespół Charizma ("Emily"), Natasza Urbańska ("I Like It Loud"), Bikini ("Don't Judge Me"), Ania Szarmach ("Open Your Mind") i Hania Stach ("Re-group").

"Jesteśmy zszokowani, bo nie sądziliśmy, że wygramy" - powiedziała po ogłoszeniu werdyktu wokalistka Sasha z zespołu The Jet Set.

Zespół The Jet Set powstał w 2005 roku. Choć jest to zespół utworzony w Polsce, w jego skład wchodzą Rosjanka Sasha oraz Anglik David J, który zastąpił w nim współzałożyciela, amerykańskiego rapera Traya. Zespół łączy w swojej muzyce elementy r'n'b, rapu, popu i dance. Grupa znana jest widzom Eurowizji - w 2006 roku wzięła udział w krajowych finałach do konkursu z debiutanckim singlem "How Many People". Drugi singiel nagrany przez zespół "Just Call Me" dostał się do półfinału festiwalu Sopot Festiwal 2006 telewizji TVN. Debiutancka płyta zespołu "Just Call Me" ukazała się w lipcu 2006 roku.

Aby 12 maja tego roku wziąć udział w Wielkim Finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2007, The Jest Set będzie musiał przejść pozytywnie kwalifikacje półfinałowe, które odbędą się dwa dni wcześniej.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!