szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

Agnieszka Chylińska, Katarzyna Zielińska, Krzysztof Ziemiec, Maciej Kurzajewski, Zenon Laskowik i Waldemar Malicki zostali laureatami 14. edycji plebiscytu Telekamery "Tele Tygodnia". Gala wręczenia odbyła się w poniedziałek, w warszawskim Teatrze Polskim.

"Narzędzie do głosowania każdy widzów miał w domu pod ręką. Jednym naciśnięciem guzika można kogoś wynieść na szczyty lub usunąć w niepamięć" - powiedziała prowadząca galę Grażyna Torbicka.

W kategorii "Informacje - osobowość" największe uznanie i 34 proc. głosów zyskał Krzysztof Ziemiec (Wiadomości TVP 1). To jego trzecia nominacja i pierwsza nagroda. "Jest mi strasznie miło, bo ta nagroda przyznawana jest przez naszego największego szefa - widzów. W tym roku ma ona wyjątkowy wymiar. Dwa lata temu wszedłem w duży wiraż i gdyby był on większy, pewnie nie byłoby mnie na ekranie. Dziękuję wszystkim, którzy umożliwili mi powrót do telewizji i spotykanie się z 5-6 mln widzów dziennie. Dla osoby trochę fizycznie wykluczonej to jak lot w kosmos. Dziękuję redakcji i mojej rodzinie" - powiedział dziennikarz.

Najlepszym programem publicystycznym został głosami widzów (45 proc.) wybrany "Magazyn Ekspresu Reporterów" (TVP 2). Telekamerę odebrali Michał Olszański i Barbara Paciorkowska. "Cztery razy byłem na tej sali i w końcu mam wymarzone pierwsze miejsce. Poprzednio startowałem indywidualnie, a liczy się zespół. Na jutro musimy przygotować specjalny program" - obiecał Olszański.

"W tej kategorii powinniśmy ocierać się o magię. Komentatorzy wtapiają się w skórę sportowca" - powiedział wręczający nagrodę w kategorii komentator sportowy Włodzimierz Szaranowicz. Najwięcej sportowej magii przekazał widzom Maciej Kurzajewski zyskując 41 proc. poparcia i Telekamerę. Tym samym trzeci raz z rzędu uznany został za najlepszego sprawozdawcę sportowego. "Dziękuję za prawidłowo oddane głosy. Mam tę przyjemność prowadzić programy śniadaniowe i rozrywkowe, ale najbardziej czuję się dziennikarzem sportowym" - powiedział.

Najpopularniejszymi osobowościami rozrywki zostali kabareciarz Zenon Laskowik i pianista Waldemar Malicki (Program "Laskowik i Malicki" TVP 2). Na ten rozrywkowy duet oddano 46 proc. głosów. "Dziękujemy tradycyjnie wszystkim czytelnikom +Tele Tygodnia+ i czytelnikom wszelkiej prasy, bo czytać trzeba dużo. Jesteśmy ludźmi sceny i każdy nas występ w telewizji to nagrywany koncert na scenie" - powiedzieli laureaci. "Jaka to melodia?" dostarczała zdaniem widzów nie tylko najwięcej melodii, ale i rozrywki. Program zwyciężył w kategorii "Program rozrywkowy". "Dziękuję Jedynce za gościnę przez 14 lat. Trzeba mieć odwagę, żeby tak długo z nami wytrzymać. Tę nagrodę mogą sobie postawić na półce wszyscy widzowie, bo to do państwa ona należy" - powiedział prowadzący program, Robert Janowski.

W kategorii "Serial codzienny" Telekamerę wynikiem 41 proc. zdobyły "Barwy szczęścia". "Obiecujemy nie spuszczać z tonu i pracować nadal tak, by serial był ciekawy i przyciągał uwagę widzów. Dziękuję wszystkim gwiazdom, ale także tym, którzy robią ten serial, ale są znacznie mniej widoczni" - powiedziała jego twórczyni Ilona Łepkowska. Zaś w kategorii "Serial cotygodniowy" triumfował (38 proc.) "Ojciec Mateusz". "Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali nasze głosy, naszym fanklubom i twórcom stron internetowych. Mamy nadzieję na dalsze sezony" - Krzysztof Grabowski, producent serialu.

Telekamerę Internautów zdobył kanał TVN 24. "To już 10 lat, od kiedy TVN jest z widzami. To piękne wyniki" - powiedziała odbierająca nagrodę Anita Werner.

Podczas gali na scenie zaprezentowali się wszyscy nominowani w kategorii "Muzyka": Agnieszka Chylińska, zespół De Mono, Ewa Farna, Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski & Ryszard Sygitowicz. Telekamerą uhonorowano Chylińską. "Chciałam podziękować moim kolegom z zespołu, menedżerce Joasi Ziędalskiej i mojej teściowej, która się teraz turla z moim dzieckiem. Przedszkolanki - dziękuję wam!" - powiedziała laureatka.

W kategorii "Aktor" nagrodę zdobył Piotr Adamczyk (24,18 proc. głosów). W imieniu laureata nagrodę odebrała jego partnerka Anna Czartoryska.

Najpopularniejszą aktorką została Katarzyna Zielińska (36 proc.). "Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie rodzina. Drodzy rodzice i ukochana siostro dziękuję wam. Dziękuję wszystkim telewidzom za te kartki, znaczki, rachunki telefoniczne. Ten zawód jest moją pasją. Dziękuję tym wszystkim, którzy stoją po drugiej stronie kamery i których nie widać, a sprawiają, że dobrze czuję się na planie" - powiedziała laureatka.

Rafał Rastawicki, dyrektor TVP2 wręczył Specjalną Nagrodę Programu 2 kabaretowi Ani Mru Mru. "Od początku to Dwójka w nas uwierzyła i tutaj możemy się wygłupiać" - powiedzieli laureaci. "Nagrodą dla nas jest uśmiech widzów, a zwłaszcza uśmiech mojej mamy" - dodał Michał Wójcik z Ani Mru Mru.

Podczas tegorocznej gali nagrodzono również najpopularniejsze kanały tematyczne. Zdaniem czytelników "Tele Tygodnia" najlepszym kanałem filmowym okazał się Kino Polska. Najpopularniejszymi kanałami tematycznymi okrzyknięto także: Discovery Channel ("Kanał popularno-naukowy i kulturalny"), Polsat Sport ("Kanał sportowy"), Disney Channel ("Kanał dziecięcy") i TVN 24 ("Kanał informacyjny i biznesowy").

Statuetki wręczali m.in. Krystyna Czubówna, Alicja Resich-Modlińska, Włodzimierz Szaranowicz, Tadeusz Drozda, Marcin Daniec, Marta Żmuda Trzebiatowska, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maryla Rodowicz, Teresa Lipowska i Daniel Olbrychski. Tegoroczną, 14. galę rozdania Telekamer "Tele Tygodnia 2011" prowadzili Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Gość [2011-02-26 10:38]

Co do Chylińskiej
W ogóle nie rozumiem tak zwanego szacunu do Chylińskiej. Przecież wystarczy na nią spojrzeć. Plebejska gęba, nic ciekawego do powiedzenia, podczas rozdawania kamer fałszowała niemiłosiernie. I taki ktoś ocenia innych podczas teleturnieju "Mam talent". To jest właśnie Polska. Promowanie miernot.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Meloman [2011-02-08 10:51]

Jak O.N.A. wczoraj niemiłosiernie fałszowała i jak skracała frazy...
by nie przeciągać tej tragedii. Inni artyści jakoś nie fałszowali więc na pewno nie była to sprawa odsłuchu. Śpiewanie na żywo to jednak jedna wielka prawda o tym kto co umie...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Pep [2011-02-08 07:53]

Hahahaha
Kurzajewski- KOCHAM CIE POLSKO, ŻEL, GADANIE LANSERSKIM GŁOSIKIEM i mamy komentatora sportowego.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Pep [2011-02-08 07:51]

Hahahaha
Kurzajewski-hahaha, Zielińska-hahaha, Malicki-Laskowik-hahahaha, o. Mateusz-hahaha i cała reszta! Hahaha. Dno dna. Dziwie się, że inne stacje przyjmują nominacje do tej farsy.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~wooyo [2011-02-08 01:37]

czy Chylińska
to ta sama baba, która parę lat temu w wulgarny sposób wyśmiewała twórców pop? Czy to ta piosenkarka która teraz robi pop? "Czy to pani śpiewa ten przebój coś tam coś milosci maaaa?;) Żenua...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~M.t. [2011-02-08 01:04]

Brawo
Gratuluje :)

odpowiedz