szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

Finał internetowego konkursu muzycznego, adresowanego do amatorów i profesjonalistów, koncerty Urbanatora, Sistars i Tatiany Okupnik z amerykańskimi muzykami, warsztaty muzyczne oraz jam session znalazły się w programie 2. Międzynarodowego Festiwalu Vena 2006, który w dniach od 12 do 16 września odbędzie się w Łodzi.

Zwycięzca imprezy otrzyma 100 tysięcy złotych nagrody. Vena to pierwszy w Polsce konkurs muzyczny, dla którego jedynym forum rejestracji i oceny muzyki jest internet. Ideą festiwalu - według organizatorów - było stworzenie obiektywnego i niezależnego konkursu, w którym młode zespoły mogły konkurować z profesjonalnymi i znanymi wykonawcami.

Jak poinformowała w środę PAP Aleksandra Wróblewska z biura prasowego festiwalu, na tegoroczny konkurs zgłoszono 1110 piosenek. Utwory przez kilka tygodni oceniało około 200 jurorów z całego świata, którzy w internetowym głosowaniu przyznawali punkty utworom nie znając ich autorów i wykonawców.

Do finałowego koncertu wytypowano 15 utworów, m.in. Krzysztofa Kiljańskiego oraz zespoły Zakopower i Sofa.

Najlepsze zespoły zagrają najpierw w londyńskim klubie "Scala" - 11 września. Dzień później koncert laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu zainauguruje festiwal w łódzkiej "Manufakturze".

15 września na Festiwalu wystąpi wybitny muzyk jazzowy Michał Urbaniak z amerykańskimi muzykami z projektu Urbanator, łączącego jazz i hip-hop. Festiwal zakończy się w sobotę 16 września koncertem finalistów konkursu Vena 2006 oraz wręczeniem głównej nagrody.

W koncercie wystąpi także była wokalistka zespołu Blue Cafe Tatiana Okupnik. Piosenkarka zaprezentuje materiał ze swojej pierwszej solowej płyty, nagranej w Stanach Zjednoczonych. Wokalistce towarzyszyć będą uznani amerykańscy muzycy m.in. Lenny White, Vince Evans i Cherie Mitchell.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Kultury i Sportu Vena, której celem statutowym jest wspieranie młodych talentów i działalność wydawniczo-koncertowa. Pierwszy Vena Festiwal 2005 wygrała wokalistka Monika Ulrik.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!