szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Zespół SAMI to szóstka młodych ludzi z Katowic, grających ze sobą w różnych składach personalnych od stycznia 1997 roku. Początki były dość trudne. Nagranie promujące ich debiutancką płytę 'Lato 2000', zostało odrzucone przez komisję artystyczną kwalifikującą wykonawców do opolskiego koncertu 'Debiutów'. Szkoda, bo stało się to w drugim etapie kwalifikacji i zabrakło bardzo niewiele.

Debiutancki singiel z piosenką 'Lato 2000', który w lipcu 2000 pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce zrobił dużą furorę. Nagranie w pierwszym tygodniu grania znalazło się od razu na pierwszym miejscu listy 'AirPlayChart', tworzonej na podstawie playlist 120 stacji radiowych w Polsce. Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy, debiut i od razu pierwsze miejsce. Dzięki częstym emisjom na antenach Radia RMF FM i Radia Zet, nagranie 'Lato 2000' stało się jednym z przebojów wakacji.

Potem posypały się propozycje koncertowe, zespół zastał zaproszony m.in. do wzięcia udziału w programie 'Dance ma sens'. Pomimo rockowego brzmienia, zostali bardzo dobrze przyjęci przez ponad 6.000 fanów zgromadzonych w kieleckiej Kadzielni. W roku 2001 piosenka 'Żółte żaglówki' zakwalifikowała się do Koncertu Premier 38 KFPP Opole 2001. Na tym samym festiwalu SAMI otrzymali nagrodę Superjedynki w kategorii Debiut Roku.

Zaraz po festiwalu ukazuje się nowa edycja płyty poszerzona o dwa zupełnie nowe nagrania.Po występie na festiwalu wszystko nabrało jeszcze większego tempa. Sami zagrali m.in. z BRATHANKAMI, STACHURSKYM, VARIUS MANX, SCOOTEREM, SAFRI DUO i z zespołem BRAINSTORM.

Obecnie zespół nagrał drugi album zatytułowany 'Dla reszty świata'. Producentem muzycznym został JAREK KIDAWA, który pracował m.in. z ANITĄ LIPNICKĄ i WILKAMI. Premiera nowej płyty odbyła się 18 maja. W marcu, Sami razem z BUDKĄ SUFLERA wzięli udział w programie 'Muzyka łączy pokolenia'. BUDKA SUFLERA zagrała 'Lato 2000', natomiast SAMI wykonali utwór 'Za ostatni grosz'.

Skład zespołu:
ANITA SAJNÓG – instrumenty klawiszowe, wokal
PRZEMYSŁAW BOROWIECKI – perkusja
PIOTR KUPICHA – gitara, wokal
MICHAŁ LAKSA – gitara basowa
MAREK SAJNÓG – gitara, wokal
NORBERT ŚLIWKA – wokal
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!