szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Wielu uznanych muzyków polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, w tym Kurt Elling (na zdjęciu), wystąpią podczas 7. edycji Silesian Jazz Festival, która rozpoczyna się w środę w Katowicach. Impreza zakończy się wręczeniem statuetki Ambasadora Jazzu w Polsce.

Na katowickiej scenie Kurt Elling&Quartet pojawią się w niedzielę. Wokalista wystąpi wraz z takimi muzykami jak Lauđrence Hobđgood - forđteđpian, John McLean - gitara, Clark Somđmers - bass, Quincy Davis - perkusja.

W programie znalazły się także m.in. koncerty mistrza improđwiđzađcji, wybitnego piađniđsty, legendy jazzu Adama Makowicza, jednego z najđwyđbitđniejđszych polđskich piađniđstów jazđzođwych Leszka Kułakowskiego, a także Grzeđgorza Nagórskiego - puzođniđsty i komđpođzyđtora oraz lauđreata Fryđdeđryka 2009 w kateđgođrii Jazđzowy Fonođgrađficzny Debiut Roku.

Wybrani muzycy, w tym Kurt Elling i wirtuoz saksofonu Andy Middleton będą nie tylko koncertować, ale także poprowadzą warsztaty z wokalistyki jazzowej, kompozycji i aranżacji w klasie saksofonu. Warsztaty odbędą w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Interesującym spotkaniem z jazzem będzie także kolejna po Full Drive i Full Drive 2 odsłona autorskiego prođjektu - Full Drive 3 - łącząđcego jazz, funky, swing i blues w wykođnađniu czođłówki polđskich jazzđmađnów z gościnđnym udziađłem ameđryđkańđskiego tręđbađcza Michaela "Patches" Stewarta.

Oprócz uznanych muzyków, na scenie będzie można także zobaczyć młodych muzyków, laueratów Bielskiej Zadymki Jazzowej, Jazz Juniors oraz Silesia Juniors Stage.

W programie znalazło się także miejsce na debatę pt. "Co słychać w polskim jazzie?". Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, które będą mogły wziąć udział m.in. w warsztatach muzycznych.

Festiwal potrwa od środy do niedzieli. Organizują go miasto Katowice oraz Centrum Kultury Katowice.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!