szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Roni Size i MC Dynamite na Nowych Horyzontach

2013-06-13

megafon.pl/fot. Full Cycle

Roni Size i MC Dynamite na Nowych Horyzontach
  A A A
 

Roni Size i MC Dynamite dołączają do muzycznej obsady 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Udział potwierdzili ponadto Rykarda Parasol, Semantik Punk i Minimatikon.

Scena muzyczna festiwalu obfitować będzie w wielkich artystów i wyjątkowe projekty. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy m.in. obdarzoną rozciągającym się na trzy i pół oktawy głosem Diamandę Galás (27 lipca). W Arsenale zagra także genialny Mike Patton z projektem Tomahawk (bilety wyprzedane) oraz król drum'n'bassu i jungle - Roni Size w duecie z MC Dynamite (21 lipca).

W specjalnym projekcie zobaczymy damę amerykańskiego gotyku, kobiece wcielenie Nicka Cave'a - Rykardę Parasol w towarzystwie Misi Furtak, wokalistki zespołu Tr?s.b (zdobywców Fryderyka 2011 za fonograficzny debiut roku i Paszportu Polityki 2012) oraz Meli Koteluk (koncert 19 lipca). Usłyszmy też Semantik Punk - nowy projekt członków Mojej Adrenaliny - wymykające się wszelkim kategoriom muzycznym i językowym odkrycie tego roku w Polsce (22 lipca).

Scena muzyczna to również premiery koncertowe kooperacji L.U.C & Motion Trio (23 lipca) oraz Igora Boxxa i Agima Dzeljilji jako Nervy (20 lipca). Nie zabraknie także muzyki filmowej na żywo. Minimatikon zagra do kultowego "Gabinetu doktora Caligari" (24 lipca), a Mikołaj Trzaska zaprezentuje premierowo dźwięki z filmów Wojtka Smarzowskiego (25 lipca). Ponadto pojawią się projekty rosyjskie: NOM (26 lipca) i Elektro Moskva (19 lipca) oraz cykl Dj Nights - codzienna muzyka na żywo w wykonaniu najlepszych dj-ów. Zagrają m.in. Niewinni Czarodzieje, My Head Is Dubby, Adrianna Styrcz & Kuba Libre, 2Much oraz Poppa Fats. Z kolei IP Group zaprezentuje dIP - audiowizualny koncert będący połączeniem minimalistycznego video-artu z eksperymentalną muzyką elektroniczną (25 lipca).

Po raz pierwszy w ramach sceny muzycznej za sprawą Funky New Orleans odbędzie się dźwiękowa parada uliczna, która przejdzie z Kina Nowe Horyzonty do Arsenału, gdzie zainauguruje koncert i wieczorne jam session (26 lipca).

Jak co roku trwa również konkurs "Zrób głośniej!" dla polskich muzyków, w którym nagrodą jest występ na jednej scenie z artystami Klubu Festiwalowego w Arsenale.

Pełen program sceny muzycznej, opisy projektów oraz informacje o biletach na Nowehoryzonty.pl.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Katarzyna8 [2013-06-13 11:48]

Mam takie wrażenie, że Polacy nie chcą wspierać swego kraju. To oczywiste, że wybieramy rzeczy które mniej kosztują, lecz może powinniśmy więcej uwagi zwracać na rzeczy polskie? W sieci jest akcja Patriotyzm Zakupowy. Pozdrawiam!

odpowiedz