szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Latynoskie bożyszcze kobiet, RICKY MARTIN będzie zapewne główną atrakcją tegorocznego Sopot Festival. Obok niego w trakcie jubileuszowej 40. już imprezy pojawią się również SKALDOWIE, KAYAH oraz francuski zespół GOTAN PROJECT. Festiwal odbędzie się tradycyjnie w Operze Leśnej w dniach 22 - 23 sierpnia 2003.

Pierwszego dnia na scenie pojawi się zespół SKALDOWIE i jego goście oraz grupa GOTAN PROJECT, która wypłynęła za sprawą wydanego w 2001 roku albumu 'La Revancha Del Tango'. Zaprezentowane na niej tanga w nowoczesnych klubowo-nu jazzowych aranżacjach porwały fanów dobrej muzyki, a przebojami stały się 'Qeremos paz', 'Epoca' oraz 'El capitalismo foraneo'. W listopadzie ubiegłego roky GOTAN PROJECT zagrali koncert w warszawskiej "Stodole".

Drugi dzień festiwalu rozpocznie KAYAH, która zaprezentuje obok najbardziej znanych swoich numerów prawdopodobnie także premierowe piosenki, które mają znaleźć się na jej kolejnej płycie. Po niej na scenę wkroczy RICKY MARTIN.

Urodzony w 1971 roku w Puerto Rico wokalista rozgłos zyskał w 1999 roku dzięki przebojowi 'Livin' La Vida Loca', który okupował szczyty list bestsellerów na całym świecie. Wcześniej jednak znany był publiczności hiszpańskojęzycznej dzięki takim piosenkom jak: 'El Amor De Mi Vida' czy 'Un, Dos, Tres Maria'. Singiel 'La Copa De La Vida' był oficjalnym hymnem Mistrzostwo Świata w Piłce Nożnej w 1998 roku. Ostatio RICKY MARTIN powrócił do śpiewania po hiszpańsku na płycie 'Almas del Silencio'.

Nie da się nie zauważyć, że tegoroczny Sopot Festival prezentuje się nadwyraz skromnie. W poprzednich latach ilość wykonawców była zdecydowanie większa.

Międzynarodowy Festiwal Piosenki ruszył w 1961 roku z inicjatywy WŁADYSŁAWA SZPILMANA a jego trzy początkowe edycje odbyły się w gdańskiej Hali Stoczni. Na scenie Opery Leśnej występowali m.in. CHARLES AZNAVOUR, KARELL GOTT, AŁŁA PUGACZOWA, BONEY M, DEMIS ROUSSOS, SHIRLEY BASSEY, ANNIE LENNOX, ALISON MOYET, KIM WILDE, BOYZ II MEN, WHITNEY HOUSTON, BRYAN ADAMS, TEXAS, LIONEL RICHIE, ZUCCHERO, GAROU, TANITA TIKARAM, THE CORRS, CHRIS REA, VAYA CON DIOS, MARILLION, PAUL YOUNG oraz GORAN BREGOVIC.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!