szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Richard Galliano na Szczecin Music Fest

2014-04-08

inf. pras/fot. mat. pras.

Richard Galliano na Szczecin Music Fest
  A A A
 

Richard Galliano jest bezdyskusyjnie jednym z największych współczesnych wirtuozów akordeonu i zarazem muzykiem, który od kilkudziesięciu lat chodzi swoimi ścieżkami - gdzieś na granicy jazzu, muzyki klasycznej, a bywa, że i bardziej rozrywkowej.

Lista jego współpracowników jest tyleż bogata co niezwykła - są na niej ikony w rodzaju Juliette Greco czy Charles Aznavour, ale też takie sławy jak m.in.: Bobby McFerrin, Jan Garbarek, Michel Petrucciani, Ron Carter. Richard Galliano to wielki entuzjasta i propagator muzyki Astora Piazzolli, wielkiego odnowiciela tanga.

Od 2010 roku Galliano nagrywa dla Deutsche Grammophon - jednej z najbardziej prestiżowych wytwórni płytowych na świecie. Po bestsellerowej płytach z muzyką Bacha i Nino Roty (nadworny kompozytor Federico Felliniego) na ostatniej płycie wziął na warsztat twórczość Antonio Vivaldiego. Krytycy znów piszą z zachwytem "Niesamowite jest to, jak bogatą paletę brzmień jest w stanie wydobyć ze swojego instrumentu - to model z 1963 roku wykonany w jednej z renomowanych włoskich wytwórni akordeonów w Castelfidardo. Richard Galliano udowadnia tutaj, że akordeon w rękach wirtuoza staje się równie doskonałym instrumentem, jak… skrzypce!".
W Szczecinie Artysta wykona część koncertu z towarzyszeniem Baltic Neopolis Orchestra.

BILETY
W Internecie: www.bilety.fm, www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach – Salony EMPIIK, SATURN i MEDIA MARKT w całym kraju

POZOSTAŁE KONCERTY SZCZECIN MUSIC FEST:
1 czerwca – Pat Metheny Unity Band
3 czerwca – Jolly Boys
24 czerwca – Asaf Avidan
29 lipca – Hugh Laurie

Więcej informacji: www.sczecinmusicfest.pl

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!