szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Już 22 marca (wtorek) w warszawskim klubie Proxima (ul Żwirki i Wigury 99 A) odbędzie się muzyczny maraton pod znanym już wszystkim miłośnikom ciężkich brzmień hasłem Rebellion Tour. Otwarcie bram o godz. 18. Ceny biletów: 75 zł w przedsprzedaży/85 zł w dniu koncertu.

Madball - to jeden z filarów nowojorskiej sceny. Grupa powstała w 1988 roku jako poboczny projekt muzyków Agnostic Front. Trzon zespołu tworzą wokalista Freddy Cricien (młodszy brat Rogera Mireta z Agnostic Front) oraz basista Hoya Roc. Na gitarze wspiera ich Mitts (ex-Skarhead). Madball ma na swym koncie 7 studyjnych albumów, które obok płyt Agnostic Front, Sick Of It All i Cro-Mags należą do kanonu nowojorskiego hardcore'a.. Ich najnowsze dzieło nosi tytuł „Empire” i swoją premierą miało w październiku 2010 roku. Wraz z zespołami Agnostic Front, Vietnom, Bulldoze, Resistance i H2O, Madball tworzy część tzw. DMS Crew (Demonstrating My Style). Cricien oraz Hoya są także członkami grupy Hazen Street (wspólnie z muzykami grupy H2O i Cro-Mags). Sam Cricien zajmuje się również hip hopem. W 2009 roku wydał solowy album pt.”Catholic Guilt”

Born From Pain pochodzi z miejscowości Oostelijke Mijnstreek w Holandii i w chwili obecnej jest to absolutny europejski top jeśli chodzi o hardcore w nowojorskim stylu - dla tych którzy lubią np. Merauder. Grają od 1997 roku - powstali na gruzach kapeli Feeding The Fire. Od początku postawili na energetyczne połączenie hardcore w nowojorskim stylu z miażdżącym brzmieniem. Szybko zyskali uznanie w całej Europie grając trasy koncertowe u boku gwiazd hardcore z USA m.in..: Biohazard, Merauder czy Cold As Life. Ich pierwsza płytka „Immortality” odbiła się szerokim echem w hardcore’owym światku - wydana przez brytyjską wytwórnię Contrition Records została kompletnie wyprzedana w ciągu kilku miesięcy. W marcu 2007 frontman Ché Snelting opuszcza zespół z powodów osobistych. Przez krotki czas zastąpiony przez Carl’a Schwartz’a, wokalistę First Blood i Scott’a Vogel’a z Terror. W końcu do składu dołącza Kevin Otto z niemieckiej deathcore’owej grupy ‘End of Days’, ale Kevin po kłopotach ze strunami głosowymi zostaje ostatecznie zmieniony przez basiste Rob’a Fransen’a. Obecnie Born From Pain współpracuje z czołową holenderską wytwórnią Gangstyle Records, w ubiegłym roku wydali swoją dużą płytę dla tej wytwórni „Reclaiming The Crown”.

Trapped Under Ice to hardcore’owa załoga z Baltimore. Powstali w 2007 roku, Wtedy też wydali swoje demo, składające się z pięciu piosenek. W 2008 wydali EP’kę „Stay Cold” oraz split z Dirty Money, a w 2009 longlplaya „Secrets of the World”. Współpracują z Reaper Records. Nazwa została wzięta od ludzi, którzy mieli ból głowy przez jedzenie bardzo zimnych lodów. W skład kapeli wchodzą: Ben, Sam, Justice, Jared i Brad. Grupa gościła już w Polsce w listopadzie zagrała wówczas u boku Bane. Zespół nadal promuje swój doskonale przyjęty debiutancki album „Secrets Of The Word”.

Wisdom In Chains gościł w Polsce już kilkakrotnie. Ta amerykańsko – holenderska załoga rozpoczęła wspólne granie w 2002 roku W ich muzyce można odnaleźć elementy hardcore’a, Oi ! i Punk rocka. Wcześniej muzycy Wisdom In Chains udzielali się w takich kapelach jak Daredevil i Krutch. W 2003 roku ukazał się ich debiutancki album wydany przez Gangstyle Records. W 2007 roku grupa wyruszyła na wspólne europejskie tournee razem z Sick Of It All.

All For Nothing (na zdjęciu) pochodzi z Rotterdamu. Zespół stara się łączyć metal z hardcorem i punk rockiem. All For Nothing założył gitarzysta i wokalista Ernst-Jan Smits. W 2005 skład uległ zmianie. Ernsta zastąpiła nowa wokalistka Cindy van der Meijden. Obecnie grupę tworzą: Richard van Liessum – perkusja, Ernst-Jan Smits - Gitara Cindy van der Heijden – Wokal, Abdulla Al-tamimi (alias Kees) – Bas i Sebastiaan Buijsman – Gitara

Devil In Me to stosunkowo młoda ekipa z Portugalii . To nadal dość egzotyczna scena ale warta uwagi. Ich ostatni album pt. „The End” wyprodukował Andrew Neufeldt –wokalista Comeback Kid. co może być wystarczającą rekomendacją.

Bilety do nabycia:
biuro klubu Proxima ul Żwirki i Wigury 99A w godz. 9-17
klub Palladium ul Złota 9 w godz. 12-19
Shortcut http://www.shortcut.pl
Ticketstore http://www.ticketstore.pl
Strefa Biletów http://www.strefabiletow.pl
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!