szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Premiera trzeciej płyty Carrion

2012-02-13

inf.pras/fot.mat.pras

Premiera trzeciej płyty Carrion
  A A A
 

Na półki sklepowe trafiła długo oczekiwana płyta zespołu Carrion – „Sarita”. Na krążku znalazło się 13 utworów zdecydowanie osadzonych w klimatach rockowo/metalowych ze sporą dozą elektroniki. Pierwszy singiel „Klub M” promujący to wydawnictwo trafił do rozgłośni 30 stycznia 2012 roku.

„To nasz trzeci studyjny album, a wrażenie takie samo albo i większe jak przy debiucie. Im bliżej pierwszych opinii tym adrenalina większa i rośnie coraz szybciej... Sarita to płyta bez żadnej kalkulacji, to dźwięki i teksty, które musieliśmy z siebie wyrzucić. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam choćby pierwiastek radości czy smutku, który wpływał na nas podczas pisania tych piosenek. Mamy nadzieję, że opowiecie nam o swoich wrażeniach na koncertach!” – tak komentuje album wokalista Carrion, Grzesiek „Kulavik” Kowalczyk.

Zapytany o to skąd wzięła się tajemnicza nazwa, tłumaczy: Sarita to imię 13 letniej dziewczynki, która mieszkała w Indiach. Mówię w czasie przeszłym, bo niestety nie ma jej już z nami. Sarita to symbol tego jak okrutni mogą być ludzie w pogoni za kasą... Sarita z racji swojego skrajnego ubóstwa nie miała szans na normalną opiekę w momencie gdy była jej najbardziej potrzebna. Zmarła na skutek testowania na niej eksperymentalnych leków - tak jak tysiące innych ludzi w Indiach, gdzie wielkie koncerny zrobiły sobie "pole badań". Sarita to samotny krzyk sprzeciwu w oceanie pełnym bezdusznych i bezsumiennych "rekinów".

Płytę promuje trasa koncertowa o nazwie „Sarita Tour 2012”. Jej najbliższe terminy wyglądają następująco:

16.02 Gdynia – Ucho
17.02 Olsztyn – Grawitacja
23.02 Warszawa – Radio Dla Ciebie
24.02 Radom – Strefa G2
02.03 Bydgoszcz – Radio PIK
03.03 Łódź – EMPiK Manufaktura
03.03 Łódź – Stereo Krogs
10.03 Łowicz – Pracownia
15.03 Poznań – Blue Note
16.03 Kalisz – Pod Muzami
23.03 Coventry – PDK Adsum (UK)
24.03 Bristol – Area 81 Rock Club (UK)
14.04 Jeżowe – Remiza OSP
24.04 Warszawa – Hard Rock Cafe

oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!