szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Premiera płyty zespołu HooDoo Band i Alicji Janosz

2010-01-15

inf.pras.Luna/fot.AKPA

Premiera płyty zespołu HooDoo Band i Alicji Janosz
  A A A
 

15 stycznia 2010 swoją premierę ma debiutancka płyta wrocławskiego zespołu HooDoo Band. Muzyka HooDoo Band to niespotykana dotąd w Polsce mieszkanka rythm‘n‘bluesa, funku, soulu i jazzu.

Na pierwszym krążku dwupłytowego, anglojęzycznego albumu, znajduje się 10 utworów studyjnych, z czego 8 piosenek to piosenki autorskie zespołu, natomiast 2 pozostałe to covery Ohio Players i Juniora Wellsa. Drugi krążek zawiera koncert zespołu HooDoo Band, zarejestrowany jesienią 2009 w Muzycznym Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej i teledysk do piosenki „I can’t stand it” feat. Alicja Janosz.

Zespół istnieje od 5 lat, ale dopiero niedawno uformował się jego ostateczny skład. HooDoo Band stylistycznie prezentuje zupełnie nowe podejście do muzyki, w którym nietrudno dostrzec bluesowe korzenie. Słychać je chociażby w śpiewie wokalisty - Tomasza Nitribitta, którego wokalnie wspierają Patrycja Łacina-Miarka (aktorka wrocławskiego teatru Lalek) i zwyciężczyni pierwszej edycji Idola - Alicja Janosz.

Nazwa zespołu pochodzi od tytułu bluesowego standardu – „Hoodoo Man Blues”. Zespół założyli trzej przyjaciele: Bartosz Niebielecki, Bartłomiej Miarka i Tomasz Nitribitt, co było wynikiem częstych koncertów podczas wrocławskich jam sessions. HooDoo ma na swoim koncie występy na festiwalach: Rawa Blues i Jimiway Blues Festival oraz na festiwalach w Dreźnie, Zittau, Šumperk i we Lwowie. Zespół zdobył pierwszą nagrodę na III Festiwalu Form Muzycznych w kategorii Jazz/Blues. Został także ogłoszony „odkryciem roku 2007“ w ankiecie przeprowadzonej przez „Okolice Bluesa“ i doceniony przez czytelników czasopisma „Twój Blues” w ankiecie „Blues Top 2007“.

Muzycy HooDoo Band mogą się poszczycić współpracą z takimi atrystami jak m.in. Carlos Johnson, L.U.C., Wojciech Karolak, Leszek Cichoński, Jurek Styczyński, Sebastian Riedel.

Więcej informacji na www.myspace.com/hoodooband
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~sud [2010-01-26 12:58]

jeeee
Juz mam, jeszcze nie słuchałam, wygląda świetnie I NA PEWNO TAK SAMO BRZMI:)

odpowiedz