szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Polska ostatnia na Eurowizji

2005-03-23

PAP/Mozart

Logo dostawcy
  A A A
 

W tegorocznych półfinałach Konkursu Piosenki Eurowizji polscy reprezentanci, zespół Ivan i Delfin, zaśpiewają jako ostatni spośród 25 artystów. Konkurs finałowy odbędzie się 21 maja w Kijowie na Ukrainie. Losowanie kolejności występów w półfinale i finale 50. Konkursu Piosenki Eurowizji odbyło się we wtorek w Kijowie.

Zdaniem dziennikarza muzycznego i komentatora Eurowizji, Artura Orzecha, wylosowane przez Polaków miejsce jest dobrą pozycją. "Doświadczenie pokazuje, że najlepiej zapamiętywani są artyści śpiewający w połowie stawki oraz ci z ostatnich pozycji" - powiedział we wtorek PAP Orzech.

Jako pierwsi na scenie wystąpią reprezentanci Austrii. Następnie kolejno zaprezentują się artyści z Litwy, Portugalii, Mołdawii, Łotwy, Monako, Izraela, Białorusi, Holandii, Islandii, Belgii, Estonii, Norwegii, Rumunii, Węgier, Finlandii, Macedonii, Andory i Szwajcarii.

Tuż przed Polakami swoje piosenki zaśpiewają reprezentanci Chorwacji, Bułgarii, Irlandii, Słowenii i Danii.

Do konkursu finałowego, który odbędzie się 21 maja, zakwalifikowani zostaną reprezentanci 10 krajów, a o ich wyborze zdecyduje głosowanie telewidzów. Wiadomo już, że występ jednego z artystów wyłonionych podczas półfinałów otworzy koncert finałowy. We wtorek odbyło się także losowanie kolejności występów w konkursie finałowym.

Transmisję Konkursu Piosenki Eurowizji tradycyjnie pokaże telewizyjna Jedynka. Komentatorem obydwu koncertów, półfinałowego i finałowego, będzie Artur Orzech.

Jak już wspominaliśmy wczoraj gotowy jest już teledysk do piosenki "Czarna dziewczyna" zespołu Ivan i Delfin. Udział w nim wziął m.in. Steffen Moeller, znany z serialu "M jak Miłość".
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!