szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Było głosowanie publiczności, będzie specjalne "jury złożone z krytyków i analityków polskiego rynku muzycznego" wybrane przez kierownictwo TVP. Decyzja w sprawie naszego reprezentanta na tegoroczną Eurowizję już odbiła się szerokim echem nie tylko wśród fanów muzyki, ale przede wszystkich w kręgu artystów. Co chwilę dowiadujemy się, że kolejni z nich "odpuszczają" sobie Eurowizję.

"Jeżeli nie decyduje o tym publiczność, to rezygnujemy z planów występu na Eurowizji" - powiedział nam Tomasz Lubert, gitarzysta i kompozytor piosenek zespołu Virgin. Jego zdaniem tylko tego typu głosowanie ma sens. Wybór dokonany przez jury ich nie interesuje. Virgin to najbardziej znany i jeden z najpopularniejszych obecnie wykonawców, który "jury" powiedział "dziękuję".

Nieco wcześniej dowiedzieliśmy się, że polska wokalistka Tigra będzie brała udział w eliminacjach w barwach Monako (pisał już o tym Serwis MP3). Dowiedzieliśmy się również, że swojej propozycji nie zaprezentuje komisji Janusz Artur Stefaniak (fot.). Jego piosenka "Intymne myśli (You Know What I Mean)" została już przesłana do Telewizji France 3. Jak czytamy na jego oficjalnej stronie internetowej "Janusz Artur podtrzymuje rezygnację z ubiegania się o kandydaturę w polskich barwach. Jak sam mówi - nie jest przekonany o bezstronności powołanej Komisji - posunięcie dotyczące zaniechania organizacji Finału Krajowego, jedynie się decyzji Janusza Artura przysłużyło." Czy wokalista pojawi sie w barwach Francji przekonamy się po 15 stycznia. Czy w ich ślady pójdą inni?

Przypomnijmy, że tegoroczny, jubileuszowy 50. konkurs Eurowizji odbędzie się w dniach 19-20 maja na Ukrainie. Za sprawą słabego wyniku Blue Cafe w Istambule w zeszłym roku nasz przedstawiciel zmuszony będzie walczyć o finał w eliminacjach.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!