szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Pink Martini zagra we wrocławskim Eterze

2012-05-22

inf. pras./fot. Good Music

Pink Martini zagra we wrocławskim Eterze
  A A A
 

24 maja do wrocławskiego klubu Eter zawita grupa Pink Martini. Mistrzowie muzycznej metamorfozy, w cudowny sposób odkrywają na nowo takie szlagiery jak Que sera, sera, Sympathique (Je ne veux pas travailler), Una Notte a Napoli czy Let’s never stop falling in love.

Pink Martini to mistrzowie dobrego smaku, gwiazdy downtempo, łączący w sobie lekkość De Phazz i elegancję Thievery Corporation! Z łatwością łączą w jedno muzykę klasyczną, latynoską i jazz, sięgając po klimaty retro, rodem z francuskiego music-hallu czy żywiołowej brazylijskiej samby i wykonując je jak rodowita latynoska orkiestra! I to porównanie chyba najlepiej oddaje niezwykłość i fenomen Pink Martini, jedynej w swoim rodzaju 14-osobowej orkiestry.

Liderami grupy są wokalistka China Forbes i dyplomowany pianista z Harvardu Thomas M.Lauderdale, który założył zespół w 1994 roku w Portland/USA. W 1997 wydali pierwszą płytę Sympathique, która sprzedała się na świecie w ponad milionie egzemplarzy i dotarła na 10 miejsce listy Billboardu, a we Francji pokryła się platyną. Umieszczony na niej tytułowy utwór Sympathique („Je ne veux pas travailler”) wykorzystany został w reklamie Citroena, a Pink Martini nominowani zostali do nagrody Victoires de la Musique w kategorii Piosenka Roku i Najlepszy Debiut Roku. W 2004 roku ukazał się drugi album Pink Martini Hang on Little Tomato na którym znalazł się Let's Never Stop Falling in Love. Ich najnowszy, 4 album Splendor In The Grass ukazał się pod koniec 2009 roku i przyniósł tak przeboje jak Piensa en mi i But Now I’m Back.

Pink Martini koncertowali w całej Europie i Stanach Zjednoczonych na deskach słynnych filharmonii: Hollywood Bowl Orchestra, The Nashville Symphony, The Jacksonville Symphony. Ich koncerty odbywają się zarówno w zadymionych klubach, wielkich salach koncertowych, filharmoniach jak i galeriach sztuki.

W lipcu 2010 wystąpili na wyprzedanym koncercie w Sali Kongresowej. Teraz ponownie odwiedzą Polskę! Na wrocławskim koncercie w ramach Ethno Jazz Festivalu artyści zaprezentują materiał z najnowszej płyty wydanej w 2011 roku "A Retrospective" oraz zagrają swoje największe przeboje.

24.05.12 godz.20.00 klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19
Ethno Jazz Festival prezentuje:
PINK MARTINI - 14-osobowa światowej sławy orkiestra łącząca muzykę klasyczną, latynoską i jazz
bilety: 90 zł – do 31.03, 100 zł - przedsprzedaż, 110 zł - w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon): 130 zł – do 31.03, 140 zł - przedsprzedaż, 150 zł - w dniu koncertu

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!