szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Pink Martini wystąpi w Warszawie

2013-04-19

megafon.pl/fot. Adam Levey

Pink Martini wystąpi w Warszawie
  A A A
 

1 października w warszawskiej Sali Kongresowej wystąpi grupa Pink Martini. Pink Martini z łatwością łączą muzykę klasyczną, latynoską i jazz, sięgając po klimaty retro, rodem z francuskiego musichallu czy żywiołowej brazylijskiej samby i wykonując je jak prawdziwa latynoska.

Liderami grupy są wokalistka China Forbes i dyplomowany pianista z Harvardu Thomas M.Lauderdale, który założył zespół w 1994 roku w Portland w Stanach Zjednoczonych. W 1997 wydali pierwszą płytę "Sympathique", która sprzedała się na świecie w ponad milionie egzemplarzy i dotarła na 10. miejsce listy Billboardu, a we Francji pokryła się platyną. W 2004 roku ukazał się drugi album Pink Martini "Hang on Little Tomato", na którym znalazł się utwór "Let's Never Stop Falling in Love".

W listopadzie 2010 roku ukazała się ostatnia jak dotąd płyta studyjna grupy, "Joy To The World". Jest to album z 14 różnojęzycznymi wersjami utworów bożonarodzeniowych z całego świata.

Ich pierwszy, entuzjastycznie przyjęty występ w Polsce miał miejsce w marcu 2007 w klubie Skarpa. W 2010 i 2012 roku wystąpili na wyprzedanych koncertach w Sali Kongresowej.

Bilety w cenie 280 zł, 240 zł, 170 zł, 150 zł, 130 zł i 110 zł dostępne będą w sprzedaży od 22 kwietnia w bileteriach EMPiK, sklepach Media Markt i Saturn oraz punktach sprzedaży Ebilet, Eventim, Ticketpro oraz na goodmusic.pl.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!