szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Paweł Wakarecy wystąpi z recitalem fortepianowym

2012-06-15

inf. PAP/fot. oficjalny profil Myspace artysty

Paweł Wakarecy wystąpi z recitalem fortepianowym
  A A A
 

Laureat Konkursu Chopinowskiego Paweł Wakarecy wystąpi w piątek z recitalem w Olsztynie. Jego występ zakończy cykl mistrzowskich recitali fortepianowych, które odbywały się przez cały sezon artystyczny w warmińsko-mazurskiej filharmonii.

Pianista z Torunia wykona podczas piątkowego koncertu preludia, nokturny, mazurki Fryderyka Chopina a także Sonatę A-dur Mozarta i Wielki Polonez Fis-dur Juliusza Zarębskiego.

25 -letni Wakarecy już jako dziewięciolatek zaczął występować i zdobywać laury na licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych dla dzieci i młodzieży. W 2007 roku został laureatem nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. W 2009 roku dostał się do finału Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Darmstadt. W 2010 roku zdobył Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Do tej pory olsztyńscy melomani mogli wysłuchać wielu znanych pianistów występujących w cyklu mistrzowskich recitali fortepianowych. W warmińsko-mazurskiej filharmonii w tym sezonie wystąpili: Beata Bilińska, Marek Tomaszewski, Leszek Możdżer, siostry Anna i Ines Walachowski oraz Kevin Kenner.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!