szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Paul Van Dyk w Polsce?

2002-01-21

seba

  A A A
 

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku do Polski przyjedzie PAUL VAN DYK. Niemiecki DJ i producent wystąpi w kilku klubach na terenie całego kraju. Trasa będzie połączona z promocją najnowszego albumu VAN DYKA 'Politics Of Dancing'.

Jak dowiedział się serwis muzyczny Wirtualnej Polski, trwają zaawansowane rozmowy w celu zorganizowania trasy PAULA VAN DYKA w Polsce. Koncerty miałyby odbyć się w około sześciu klubach całej Polski. Jednym z nich najprawdopodobniej będzie sopocki Sfinks.

PAUL VAN DYK urodził się 16 grudnia w 1971 roku we wschodnioniemieckiej miejscowości Eisenhüttenstadt. Swoją karierę rozpoczął pod koniec lat 80-tych we Frakfurcie. Początkowo interesował się muzyką house, lecz stopniowo jego zainteresowania zaczęły zmierzać ku progressive trance. W 1991 roku przeniósł się do Berlina i zaczął pracować w słynnym klubie Tresor.

Jego pierwsza płyta '45 RPM' ukazała się w 1994 roku. Wkrótce VAN DYK zyskał miano jednego z najbardziej uznanych DJ'ów i producentów na świecie. Remiksami wykonanymi przez VAN DYKA mogą poszczycić się tacy artyści jak U2, NEW ORDER, RAMMSTEIN czy TORI AMOS. Wydany w 1997 roku krążek 'Seven Ways' potwierdził i umocnił jego pozycję. Od tego czasu znajduje się w czołówce plebiscytów na najlepszego DJ'a na całym świecie. Występował na wszystkich słynnych festiwalach techno oraz podczas imprez MTV na Ibizie. Wydaną niedawno kompilacyjną płytę 'Politics Of Dancing' poprzedził całkowicie autorski materiał 'Out There And Back' z 2000 roku.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!