szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Płyta "Goryl z Żelaza" to legalny debiut poznańskiego rapera Papy Musta. W warstwie muzycznej dominuje elektronika, nie brakuje jednak też bardziej oldskulowych akcentów.

Teksty dotykają problemów współczesnego społeczeństwa, ale znajdziemy tu również kilka bardziej osobistych wycieczek autora. Całość mimo ciężaru gatunkowego i wagi przenoszonych treści zaskakuje przebojowością. Klip do utworu "Pielgrzymka" jest zapowiedzią płyty "Goryl z Żelaza", która ukaże się w kwietniu bieżącego roku. Utwór jest dokładnym odzwierciedleniem zawartości albumu zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej.Papa Musta to poznański raper, prezenter telewizyjny i radiowy. W 2008 roku zadebiutował epką "Słowo do braci i sióstr", w 2010 roku wydał longplay "Papa na Regale", a w 2011 epkę z komiksem "Papa Musta na Regale".

Skład Papa Musta & The MenElse uformował się w marcu 2012. W tym samym roku wygrał eliminacje do Przystanku Woodstock, zagrał doskonale przyjęty koncert na Przystanku, nakręcił klip do "Megalansu" - jednego z nowych kawałków, wystąpił na żywo w TVP 2 w programie Poziom 2.0 i regularnie grał koncerty w całym kraju. Rok 2013 Papa Musta & The MenEle rozpoczęli brawurowym występem na WOŚP przed PKiN w Warszawie. Fenomen grupy polega na niezwykłym połączeniu gatunków muzycznych, osobowości i temperamentów. Każdy ich koncert to erupcja emocji i dźwięków, która nie pozostawi na słuchaczu suchej nitki.

Założycielem i liderem zespołu jest Papa Musta - poznański raper - gawędziarz, prezenter radiowy i telewizyjny. W 2008 roku zadebiutował epką "Słowo do braci i sióstr", w 2010 roku wydał longplay "Papa na Regale", z którego pochodzą takie przeboje internetu, jak "Adrian", czy "Spokoleń", a w 2011 epkę z komiksem "Papa Musta na Regale". Podkłady tworzy i miksuje na żywo Sylwek na co dzień swobodnie poruszający się po cyfrowym świecie muzyki elektronicznej. O funkowe brzmienie dba Biały, a groove nadaje genialny basista - Szymek alias Czarnuch doskonale współpracujący z Maykim perkusistą. Na mikrofonie Pape wspomaga Glinus Patus nadając wokalom wyjątkowej melodyjności i lekkości.

Papa Musta - dyskografia:
2008 - debiut epka "Słowo do braci i sióstr"
2010 - longplay "Papa na Regale"
2011 - Epka z komiksem "Papa Musta na Regale"

obrazek


oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!