szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Od dwóch koncertów tematycznych rusza dziś 40. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2003. Jubileuszowa impreza potrwa od czwartku do soboty, kiedy to odbędą się "Superjedynki" - plebiscyt publiczności na najpopularniejszych artystów w Polsce. Ciekawie zapowiada się piątkowy koncert "40/40", czyli czterdzieści piosenek na czterdziestolecie festiwalu.

Tradycyjnie już festiwal w Opolu rozpocznie się od koncertu hip-hopowego. Na plenerowej scenie pojawią się m.in.: OWAL/EMCEDWA, ŁONA, O.S.T.R. oraz TEDE. Całość zostanie zarejestrowana i wyemitowana w "Jedynce", 7 czerwca o 14.00.

Również na scenie plenerowej i także w czwartek, 29 maja, odbędzie się druga tematyczna impreza, tym razem pod znakiem klubowych rytmów. Wśród wykonawców zobaczymy m.in. WAWA, GLASSE, BERT/DREDY MODFUNK oraz McNOVIKA. Ten koncert zobaczymy w TVP1 2 czerwca o 22.30.

Piątek w Opolu upłynie pod znakiem "Debiutów" i "Premier". Ze zgłoszonych 98 propozycji Komisja Artystyczna w składzie: Marek Sierocki, Piotr Klatt, Krzysztof Jaślar, Paweł Zeitz, Hirek Wrona oraz Zygmunt Kukla wyłoniła 11 wykonawców, którzy zaprezentują swoje utwory w koncercie "Debiuty". Dwunastym artystą będzie tegoroczny laureat "Szansy na sukces".

Z kolei w "Premierach" usłyszymy 11 artystów:

'Do nieba, do piekła' - BLUE CAFE
'Dwie morgi słońca' - ANDRZEJ CIERNIEWSKI
'Pierwszy raz' - GEORGINA
'Kombinuj' - LESZCZE
'Oczy szeroko zamknięte' - ŁZY
'Oto jestem' - TOMEK MAKOWIECKI
'Jeszcze jeden taki dzień' - MARTA
'Wszystko trzeba przeżyć' - PIASEK
'Roztańczę w sobie świat' - MARYLA RODOWICZ
'Każdy coś ma' - SKIBA
'Taka jak ty' - STACHURSKY

Trzecim piątkowym koncertem będzie "40/40" czyli czterdzieści piosenek na czterdziestolecie festiwalu. Organizatorzy zapowiadają pełno wspomnień i wiele niespodzianek.

W sobotę, 31 maja odbędzie się impreza dla najmłodszych pt. "Było przedszkole - czas na Opole". Koncert z udziałem dziecięcej widowni i takich też artystów zostanie pokazany w Dzień Dziecka o godz. 10.00. Na wieczór zaplanowano plebiscyt "Superjedynki". Widzowie wybiorą swoje typy w następujących kategoriach:

wokalistka
wokalista
zespół
debiut
przebój
płyta pop
płyta rock
płyta z muzyką taneczną
teledysk
wydarzenie muzyczne w okresie "od Opola do Opola".
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!