szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

"Odrosty" - nowy projekt zespołu Habakuk

2012-03-23

inf. prasowa/ fot. mat. promocyjne

"Odrosty" - nowy projekt zespołu Habakuk
  A A A
 

Najnowszy projekt "Odrosty", tworzony jest we współpracy z chórem Kalokagathos i młodym odważnym Teatrem Rebelia (na czele z reż. Adamem Łoniewskim). Całość prezentowana jest w formie widowiska musicalowego.

Odpowiednia scenografia, wizualizacje, stroje oraz pojedynczy aktorzy na scenie, nadają temu projektowi bardzo sugestywny nastrój. Specjalna gra świateł podkreśla intymny, baśniowy charakter widowiska. Za oprawę graficzną przedsięwzięcia odpowiedzialny jest tradycyjnie już Artur Szumlas, od lat współpracujący z Habakuk.

Kalokagathos to kilkuosobowy żeński zespół wokalny, założony i prowadzony przez Marzenę Lamch – Łoniewską, wokalistkę niezapomnianej Rodziny Poszerzonej, aktorkę Teatru A. Chór działający od ponad pięciu lat zdobył wiele nagród i wyróżnień (m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”w Lublinie). Zespół bada swoją twórczością zakamarki słowiańskiej kultury ludowej, kultury judaistycznej, średniowiecznej pielgrzymkowej muzyki starofrancuskiej i starohiszpańskiej, oraz kolęd z różnych stron świata. W muzyce sięga po dawne formy i techniki wokalne, łącząc je z ekspresją i ornamentyką śpiewu białego. W tym projekcie folkowo etniczny skład spotyka się z energią grupy Habakuk, która tym razem reggae traktuje jako fundament, korzeń ale również sięga po inne stylistyki muzyczne, jak drum&bass, dub, elektro, rock, wszystko to by osiągać transcendentalny nastrój muzyki. Obie grupy, wraz z Teatrem Rebelia, pochyliły się nad tym co w naszej kulturze pierwotne i archetypiczne.

Zderzenie „prawdy starowieku” i młodej „dzikiej” energii zaowocowało zupełnie nowym spojrzeniem na prastare motywy. Pieśni odczytano na nowo. Teksty krążące od wieków i przekazywane w tradycji ustnej, skomentowano i odniesiono do kondycji współczesnego człowieka. Spokój i dzikość. Ludowa mądrość i współczesna naiwność. Cisza i krzyk. Niby z głównego pnia, ale jakieś czasem inne, żyjące własnym życiem, zachwycone wolnością, a nie przejmujące się formą, jaką próbuje im nadać pień, na którym wyrosły… ODROSTY. Wzrastają zbuntowane lecz dojrzewają, by wydać owoce i kolejne ziarna Drzewa. Taka jest muzyka, która wypływa ze szczeliny powstałej w wyniku zderzenia dwóch zupełnie odmiennych planet: Habakuk i Kalokagathos.

Habakuk - "Kryzys"

ZOBACZ WIĘCEJ TELEDYSKÓW ZESPOŁU HABAKUK


oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~tlUGZdtIcAiZCVDgkxo [2012-03-30 20:39]

Czekałem na bardziej doidwpeoni post z zadaniem tego pytania, ale jednak zadam teraz:). Odnośnie fragmentu: posiadają wbudowany mechanizm wypychania danych z bazy transakcyjnej w czasie rzeczywistym (służący do zasilania bazy dla zapytań) No właśnie jak to się ma do wydajności względem tradycyjnego podejścia? Normalnie operacje zapisu/odczytu przeplatają się, a baza zapytaniowa teoretycznie ma być szybsza, ponieważ jest tylko do odczytu. Ale przecież nie jest, ponieważ non stop zachodzą w niej takie same zmiany jak w bazie transakcyjnej. Może nawet zachodzi w niej zmian wynikających z jej zdenormalizowanej natury.Widziałem rozwiązania optymalizujące pchające zmiany do bazy raportowej w paczkach jedynie wtedy, gdy przychodzi jakieś żądanie tak aby niepotrzebnie tej bazy nie aktualizować. Ale wydaje mi się to trochę bez sensu po co wstrzymywać się z aktualizacją bazy do momentu, w ktf3rym będzie obciążona zapytaniami? Czy masz jakieś przemyślenia dotyczące właśnie tego tematu aktualizacji bazy raportowej/zapytaniowej, ew. rf3żnych podejść do tego problemu?UN:F [1.8.7_1070](from 0 votes)

odpowiedz