szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Nowe zasady zgłoszeń do Eurowizji 2006

2005-11-14

Wirtualnemedia.pl

  A A A
 

Telewizja publiczna przyjęła regulamin krajowych selekcji do 51. Konkursu Eurowizji - Ateny 2006, który określa zasady wyboru utworu i wykonawcy reprezentującego Telewizję Polską S.A. w 51. Konkursie Piosenki Eurowizji.

"Przedmiotem eliminacji jest wyłonienie utworu reprezentującego Telewizję Polską S.A. w 51. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w dniach 18 maja 2006 roku (półfinał) i 20 maja 2006 (finał). Polska piosenka musi wziąć udział w rundzie półfinałowej, a także po ewentualnym zakwalifikowaniu w Koncercie Finałowym - czytamy w informacji TVP.

Prawo do zgłaszania premierowych utworów posiadają: firmy fonograficzne zrzeszone w ZPAV-ie, firmy fonograficzne zrzeszone w Stowarzyszeniu "Niezależna Fonografia Polska", wykonawcy i twórcy zrzeszeni w ZAKR, stowarzyszeniach STOART i STOMUR, a także indywidualnie: producenci muzyczni, kompozytorzy, autorzy tekstów, wykonawcy.

Nadesłane utwory powinny posiadać oryginalną muzykę i tekst (w dowolnym języku) oraz nie mogą:
- trwać dłużej niż 3 minuty,
- być opracowaniami melodii ludowych oraz tzw. "coverami", czyli kompozycjami wprowadzonymi już przez innych wykonawców do rozpowszechniania na jakichkolwiek polach eksploatacji przed dniem 1 października 2005r,
- być publikowane, emitowane na antenach radiowych i telewizyjnych oraz wykonywane publicznie przed dniem 1 października 2005.

Spośród piosenek zakwalifikowanych do finału Krajowych Eliminacji, zwycięzcę, który będzie reprezentował TVP S.A. w 51. Konkursie Piosenki Eurowizji wyłoni publiczność głosująca w systemie audiotele oraz za pomocą sms (50% głosów) i profesjonalne Jury Koncertu Finałowego Krajowych Eliminacji, powołane przez Dyrektora Programu 1 TVP S.A. spośród pracowników i współpracowników TVP S.A., artystów, dziennikarzy, krytyków muzycznych i znawców Konkursu Piosenki Eurowizji (50% głosów)
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!