szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Nowa płyta Igora Boxxa już 30 stycznia

2012-01-19

inf. ISound / fot. Bartosz Hołoszkiewicz

Nowa płyta Igora Boxxa już 30 stycznia
  A A A
 

Nowa płyta muzyka Skalpela z udziałem m.in. Basi Wrońskiej (Ballady Romanse, Pustki), Marcina Cichego (Skalpel), Agima Dzeljilji z Oszibarack i Magierskiego (Whitehouse) będzie miała swoją premierę 30 stycznia.

„Last Party In Breslau” Igora Boxxa to ciąg dalszy wrocławskich przygód jednego z członków duetu Skalpel. Po znakomicie przyjętym wydawnictwie „Breslau”, który na świecie ukazał się nakładem oficyny Ninja Tune, Igor powraca z nową muzyczną wizją nowoczesnej, roztańczonej metropolii. “Last Party In Breslau” powstało z gościnnym udziałem m.in. Basi Wrońskiej (Ballady i Romanse, Pustki), Marcina Cichego (Skalpel), Agima Dzeljilji z Oszibarack czy czołowego hiphopowego producenta - Magierskiego (Whitehouse).

„Po wojnie moje miasto zremiksowano i przemianowano na Wrocław. Część dawnej zabudowy zrekonstruowano, większość dzielnić powstała jednak od nowa, a pozostałości dawnych czasów łączono z tym, co świeże i nowoczesne. Podobny zamysł towarzyszył nowemu wydawnictwu. Tak się składa, że znaczna część moich przyjaciół to wrocławscy muzycy, didżeje, producenci, i właśnie ich zaprosiłem do współpracy. Po pełnym mroku i niepokoju krążku „Breslau” powstała różnorodna stylistycznie współczesna muzyka klubowa” - tłumaczy Igor.

Ostatni rok był dla muzyka znakomity: doskonały odbiór „Breslau” zaowocował zaproszeniem Boxxa jako jednego z kuratorów muzycznych na wrocławski Europejski Kongres Kultury oraz nominacją do nagrody radiowej “Trójki” - “Mateusze 2011”. Igor wystąpił też na festiwalach Opener, Selector, Off, a także - na zaproszenie Krakowskiego Biura Festiwalowego - wspólnie z Orkiestrą Aukso i Cezarym Duchowskim podczas koncertu kolęd w krakowskiej Bazylice Mariackiej (transmisja TVP2) “Last Party In Breslau” choć powiązane z poprzednim krążkiem, stanowi autonomiczną całość i zawiera kilka utworów premierowych. Wśród nich warto zwrócić uwagę na „Release Party” zaśpiewany przez ulubioną wokalistkę Igora - Basię Wrońską znaną z grup Pustki oraz Ballady i Romanse. Nowością na płycie jest tez utwór „Borscht” inspirowany, jak przyznaje Igor, twórczością szwajcarskiej grupy Yello. Z kolei „Evorevo Party” - to debiut fonograficzny jego nowego projektu z Magierskim z Whitehouse Records, własnie o nazwie EVOREVO.

Pozostałe dwa remiksy Magierskiego to konsekwencja współpracy producenta z muzykiem Skalpela podczas wspólnych koncertów z materiałem z "Breslau". Wśród ważnych postaci wrocławskiej sceny zaproszonych na płytę, nie mogło zabraknąć Agima Dzeljilji z Oszibarack.

„Panzer” to pamiątka mojego wspólnego występu z zespołem Oszibarack na zeszłorocznym festiwalu Selector pod nazwą Dog Trot and The Mashroom Band. Są też na płycie dwa remixy Agima, a wszystko to jest pewnego rodzaju zapowiedzią działalności nowego zespołu, który założyłem z Agimem - mówi Igor. Warto też zwrócić uwagę na gościnny udział w projekcie duetu Przaśnik, tym bardziej, że jednym z członków grupy jest Michał Paradowski, który w roku 2004 był jednym z laureatów konkursu na remix utworu "Break In" Skalpela. A skoro mowa już o Skalpelu to nie bez znaczenia jest też obecność na płycie partnera Igora ze Skalpela - Marcina Cichego, którego "Echo of the Red Planet" (powstały na bazie "Fear of a Red Planet") otwiera płytę.

"Last Party in Breslau" w takim samym stopniu zamyka okres działalności wokół "Breslau", co otwiera nowy rozdział współpracy z innymi artystami. Poprzednie wydawnictwo Igora przypominało o tragicznej historii miasta, najnowsze prezentuje jego współczesność - żywą, pełną dobrej energii i zabawy.

1. Echo of the Red Planet – Igor Boxx & Marcin Cichy feat. Nuno
2. Alarm – Agim Dżeljilji Remix
3. Release Party – Igor Boxx feat. Basia Wrońska
4. Russian Percussion – Elektronz Remix
5. Street Fighting – Spaso Remix
6. Last Party in Breslau – Przaśnik Remix
7. Alarm – Magierski Remix
8. Borscht – Igor Boxx
9. Pancer – Dog Trot and The Mashroom Band
10. Evorevo Party – Evorevo
11. 1945 – LA Remix
12. Downfall – Magierski Remix
13. Tank – Agim Dżeljilji Remix

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!