szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Już w najbliższy czwartek, 1 maja, we Wrocławiu podjęta zostanie próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Największe w Europie święto gitarowe gromadzi na Rynku tysiące gitarzystów z całego świata.

W imprezie wezmą udział m.in. Eric Burdon z zespołem The Animals, brytyjska legenda rocka – Uriah Heep oraz trzykrotny laureat nagrody Grammy – Steve Vai.

W tym roku odbędzie się już 12. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” rozsławionego przez Jimiego Hendrixa. Uczestnicy będą próbowali pobić swój własny rekord z 2012 roku, kiedy to numer wybrzmiał grany przez 7273 gitary.

GITAROWY REKORD GUINNESSA OD WROCŁAWIA PRZEZ DREZNO PO AUSTRALIĘ

W poprzednich latach „Hey Joe” wykonywano jednocześnie na wrocławskim Rynku oraz aż w 12 ośrodkach na całym świecie – m.in. w Kolonii, Berlinie, Chicago czy Kolbotn w Norwegii. W tym roku partnerską współpracę z festiwalem podejmuje Drezno, dokąd pojedzie wrocławska reprezentacja gitarzystów i na żywo połączy się z Wrocławiem. Odbędą się także łączenia z innymi ośrodkami gitarowymi, m.in. w Norwegii, Szwecji i Niemczech oraz z australijskim Perth. Dzięki odbywającej się co roku transmisji internetowej poprzez stronę www.heyjoe.pl do imprezy mogą dołączać ONLINE gitarzyści na całym świecie.

KONCERTY GWIAZD I ARKA NOEGO DLA PAPIEŻA

1 maja we Wrocławiu usłyszymy gigantów światowego rocka: Uriah Heep, Erica Burdona & The Animals, Steve’a Vaia, a także Luxtorpedę, Wojciecha Waglewskiego, Sebastiana Riedla i Wojtka Pilichowskiego. Wystąpi też Natalia Sikora – laureatka The Voice Of Poland, która zaśpiewa „The House Of The Rising Sun” oraz Jędrzej Kodymowski, lider Apteki w polskiej wersji „Domu Wschodzącego Słońca”. Oryginał, razem z tysiącami gitarzystów, wykona sam Eric Burdon. Na scenie zobaczymy również pomysłodawcę imprezy Leszka Cichońskiego z projektem Thanks Jimi AllStars Band. Najpopularniejszy zespół dziecięcy, Arka Noego, najpierw nauczy gitarzystów jak zagrać swój wielki przebój „Taki duży, taki mały może świętym być”, a następnie wraz z uczestnikami Rekordu jako największa gitarowa orkiestra świata zagra dla Papieża Jana Pawła II z okazji Jego kanonizacji.

JAK ZOSTAĆ REKORDZISTĄ?

Każdy, kto chce przystąpić do próby bicia Rekordu powinien mieć ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości. Aby zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Trzeba posiadać gitarę i umieć na niej zagrać przynajmniej 5 prostych akordów składających się na „Hey Joe”.

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem.

Impreza rozpoczyna się o godz. 10:00 na wrocławskim Rynku. Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa przewidziana jest na godz.16.00.

Bilety na towarzyszące koncerty gwiazd można nabyć za pośrednictwem sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce. Ich cena to 65 zł oraz 80 zł w dniu koncertu. Uczestnicy Rekordu zapłacą tylko 30 złotych. Udział w próbie ustanowienia Gitarowego Rekordu Guinnessa, która odbędzie się na wrocławskim Rynku, jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz materiały do nauki „Hey Joe” na www.heyjoe.pl.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~test [2014-10-30 12:47]

test

odpowiedz