szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Muzyczna uczta już za dwa tygodnie

2009-04-02

inf. prasowa/ fot. oficjalna strona festiwalu

Muzyczna uczta już za dwa tygodnie
  A A A
 

Jeśli kogoś znudził status quo naszego rynku muzycznego z siermiężnym rockiem, bezpłciowym popem, knajackim hip - hopem czy elektroniczną dyskotekową remizą i jest ciekaw nowych brzmień, ten obowiązkowo powinien zawitać do wrocławskiego Firleja.

Po raz pierwszy w Europie na Asymmetry Festival wystąpią długo wyczekiwane zespoły reprezentujące nowoczesne formy rocka, metalu i elektroniki: Minsk i House Of Low Culture. W Polsce nigdy nie grali m.in. Baroness, Ufomammut, Kingdom.

Tylko 2 tygodnie dzieli fanów alternatywnych dźwięków od prawdziwej, muzycznej uczty – ASYMMETRY FESTIVAL. Daniem głównym będą cięższe, progresywne dźwięki przywodzące na myśl twórczość legendarnego Neurosis, ale wielbiciele post-rockowych, delikatnych melodii w klimacie Mogwai również znajdą coś dla siebie. Ba! Drzwi otwarte także dla tych którzy nie boją się eksperymentalnego hip-hopu i ambientowo-dronowych sytuacji.

Podczas festiwalu wystąpi 27 projektów z 11 krajów. Żadnego z nich nie da się wrzucić do jednej szuflady, ale łączy ich wysoki poziom artystyczny, niebanalność i twórcze, muzyczne poszukiwania.

Amerykański Baroness to spora dawka energii, szczególnie dla tych którzy wielbią np. Mastodon. W ten sam dzień – równie intensywne, włoskie zespoły Ufomammut i Lento, odwołujące się do doświadczeń stoner rocka.

Ci którzy kochają się w pięknych, przestrzennych, instrumentalnych melodiach, powinni poznać post-rockowe 65daysofstatic (występowali w Polsce 2 razy w roli supportu The Cure), This Will Destroy You, a zwłaszcza Tides From Nebula – niezwykły warszawski zespół, który oczarował publiczność i jury podczas finału konkursu Neuro Music, a teraz przywiezie ze sobą debiutancki krążek „Aura”.

Jakby tego było mało na scenie Firleja pojawią się alternatywni, hip-hopowcy - Dälek i Oddateee, którzy - nie wiedząc czemu - są bardziej doceniani przez wielbicieli metalu i rocka niż fanów mainstreamowego hip-hopu. Ten efekt osiągają prawdopodobnie poprzez mroczny klimat utworów i niebanalne teksty. Dälek koncertował razem z Isis, Melvins, The Dillinger Escape Plan i nagrał płytę z Faustem (sic!). Podczas festiwalu będzie promował najnowszy krążek: „Gutter Tactics”.

Minimalistyczne, ambientowo-dronowe projekty będzie można usłyszeć w piątek i sobotę drugiego weekendu festiwalu. Na szczególną uwagę zasługują: House of Low Culture i Mamiffer - projekty Aarona Turnera z ISIS.

Dla fanów walcowatych, mrocznych, cięższych brzmień organizatorzy zaprosili: Minsk, A Storm of Light (Josh Graham – NEUROSIS), Amen Ra, Lvmen czy polski Blindead, którego im przedstawiać nie trzeba oraz wiele innych projektów.

Cały program ułożony został wbrew, na przekór i obok tradycji ludycznej zabawy dla podpitej gawiedzi. Wymaga skupienia i oddania się muzyce. Poświęcenia przyzwyczajeń i złożenia ich na ołtarzu twórczych poszukiwań.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~jambor [2009-04-06 09:33]

swietnie
ten festiwal rzadzi !!!!!!!!!

odpowiedz