szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Micheal Mayer w Krakowie

2013-12-03

inf. pras./fot. mat. pras.

Micheal Mayer w Krakowie
  A A A
 

14 grudnia w klubie Prozak 2.0 wystąpi współtwórca i szef kultowej niemieckiej wytwórni Kompakt, fantastyczny DJ i producent, autorytet i legenda światowej sceny elektronicznej - Michael Mayer.

Michael Mayer to wraz z braćmi Voigt jeden z szefów najmodniejszej marki klubowej ostatnich lat – kolońskiego Kompaktu. Kompakt to nie tylko wytwórnia płytowa. To potężna instytucja, mająca pod sobą wiele mniejszych labeli i agencję bookingową. Instytucja, która od dwóch dekad skupia najciekawszych DJów i producentów. Regularnie pojawia się w podsumowaniach prestiżowych mediów jak Pitchfork czy Resident Advisor.

Równocześnie jeden z najlepszych DJów świata, autor kultowych serii “Immer” i “Speicher”. Obok Ricardo Villalobosa i Richiego Hawtina największy współczesny symbol szlachetnego tech-house’owego minimalu.

Mayer to także twórca świetnie przyjętego autorskiego albumu “Touch” (2004) i (wraz z Superpitcherem) – Supermayer „Will Save The Word”. Wraz z Tobiasem Thomasem i Reinhardem Voigtem tworzył też znane z produkcji dla Ladomat trio Forever Sweet. Grywa na wielkich festiwalach – od Mayday, Melt po imprezy w Japonii czy USA. Jego miks dla londyńskiego klubu Fabric powszechnie uznano za jeden z najlepszych w tej prestiżowej serii. Amerykański magazyn XLR8R umieścił tę płytę wśród 100 najlepszych wydawnictw 15-lecia. Zaś niemiecki magazyn Groove uznał ją za jedną z 50 najlepszych kompilacji w historii. Mayera docenili także czytelnicy „Groove” wybierając jego autorską wersję kawałka „Love Is Stronger Than Pride” za jeden z najlepszych tracków 2002 roku.

Mayer niejednokrotnie trafiał też na listę ulubionych DJów takich pism jak „Groove” „Raveline” „Mixmag” czy „Urb”. Na swym koncie ma remiksy m.in. dla Svena Vatha („Face It”), Pet Shop Boys („Flamboyant”) i Depeche Mode („Precious”). Jako Supermayer stworzył też niezwykły, 14-minutowy remiks „Tiergarten” Rufusa Wainwrighta.

O swych setach mówi: Jedyną rzeczą, której się trzymam jest tempo 4/4. Reszta zdarza się spontanicznie. Uwielbiam głębszą stronę muzyki, ale lubię też surowego kopa. Oczywiście w trakcie setu wplatam popowe momenty – trudno by kilkugodzinny set był tylko mechanicznym popisem. Lubię, gdy moje sety i tym samym wieczór mają jakaś progresję. Lubię powoli rozkręcać ludzi, a na koniec zwykle gram coś, co można nucić w drodze do domu”.

Michael Mayer/Kompakt
Goga M/ Warszawa
Meg & Senthia
Discox

Roger.Gest
Phil Jensky - Mix Me by Absolut special the best of Kompakt Rec. set Blezz

Bilety: 20/25/ 30 PLN

Data: 14 grudnia 2013
Miejsce:
Prozak 2.0
Pl. Dominikański 6

obrazek

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!