szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

Zespoły Maanam, Perfect i krakowski Skangur oraz ukraińskie grupy folkowe Orkiestra św. Mikołaja i Tołhaje wystąpią podczas sobotniego koncertu w Krakowie, zorganizowanego na znak solidarności z narodem ukraińskim. Koncert rozpocznie się o godz. 16.00 na placu Wolnica i potrwa około pięciu godzin. Jego pomysłodawcą jest prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

"Ten koncert jest symbolem naszej solidarności z narodem ukraińskim. Jesteśmy w bliskich kontaktach ze Lwowem i Kijowem, miastami partnerskimi Krakowa i uważamy, że tego typu przedsięwzięcie, okazanie wsparcia jest potrzebne" - powiedział w piątek dziennikarzom prezydent Majchrowski.

Organizatorzy koncertu - gmina i Biuro Kraków 2000 - spodziewają się przybycia kilku, a może nawet kilkunastu tysięcy osób. "Liczymy, że przyjdą m.in. ukraińscy oraz krakowscy studenci i mieszkańcy Krakowa" - mówił w piątek Grzegorz Nowosielski, wicedyrektor Biura Kraków 2000. Impreza jest przygotowywana w rekordowo krótkim czasie - 1,5 dnia. Nie planuje się podczas koncertu żadnych wystąpień o charakterze politycznym.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!