szukaj w serwisie

Gor±ce tematy

gor±ce tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

"Listy Julii" Katarzyny Groniec - dzi¶ oficjalna premiera!

2009-10-15

inf.pras.Luna/fot.Tomasz Kulak

"Listy Julii" Katarzyny Groniec - dzi¶ oficjalna premiera!
  A A A
 

Zdradzona kobieta, dziecko, żołnierz, samobójca i diabelski sprzedawca spotykaj± się na najnowszej płycie Katarzyny Groniec zatytułowanej "Listy Julii".
Na repertuar złożyły się piosenki Elvisa Costello z płyty "The Juliet Letters" w tłumaczeniu Katarzyny Groniec. "Listy Julii" to dwadzie¶cia utworów, każdy po¶więcony innej postaci, innemu dramatowi, innej miło¶ci. Ta różnorodno¶ć została dodatkowo podkre¶lona różnymi wcieleniami artystki uwiecznionymi na zdjęciach doł±czonych do albumu.

U genezy powstania piosenek leży tradycja, zgodnie z któr± od lat pod balkon Julii Capuletti w Veronie przybywaj± ludzie prosz±c o opiekę nad ich uczuciami. Na miejscu pozostawiaj± osobiste listy pełne dramatów - Katarzyna pochyliła się nad tymi postaciami, interpretuj±c ich historie. Artystce towarzyszy siedmioosobowy zespół w składzie: Łukasz Damrych (fortepian i aranżacje), Robert Szydło (bas), Tomasz Kasiukiewicz (puzon, gitara), Robert Kamalski (saksofon, flet, klarnet), Mateusz Feliński (waltornia), Grzegorz Pastuszka (tuba) i Łukasz Sobolak (instrumenty perkusyjne).

Katarzyna Groniec debiutowała w 1991 roku rol± Anki w musicalu "Metro" w Teatrze Dramatycznym. W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy. W 2007 roku została uhonorowana statuetk± "Prometeusza" za odwagę tworzenia i kreatywno¶ć artystyczn±. W ubiegłym roku dostała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osi±gnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Występowała na deskach wielu teatrów w Polsce. Na swoim koncie ma pięć albumów. W ubiegłym roku wydała pierwsz± płyt± koncertow± "Na żywo".
oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!